Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2014, 13:13

autor: luckie

Wieści ze świata (Steam, Diablo III, Final Fantasy XV) 24/9/14

Dziś piszemy m.in. o premierze Steam Music Player, aktualizacji 2.1.1 do Diablo III oraz postępach w pracach nad grą Final Fantasy XV. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w piątek, 26.09):

 1. Frozen Synapse – obniżka 80% – 4,59 euro (ok. 19 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek, 26.09):

 1. Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad + Rising Storm – obniżka 75% – 4,50 euro (ok. 19 zł), WWW
 2. Outlast – obniżka 66% – 6,79 euro (ok. 28 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 29.09) – obniżka cen 89 tytułów, WWW

Steam

Steam wprowadza nową funkcję
Steam wprowadza nową funkcję

Steam Music Player wyszedł już z fazy beta. Zintegrowany ze Steamem odtwarzacz muzyki jest więc dostępny dla wszystkich użytkowników platformy cyfrowej studia Valve. Umożliwia on tworzenie playlist składających się z dowolnych plików MP3 posiadanych na dysku twardym lub albumów zakupionych na Steamie, a następnie słuchanie ich podczas grania. Valve świętuje premierę nowej funkcji udostępnieniem za darmo soundtracków ze swoich gier oraz obniżką cen kliku najpopularniejszych tytułów.

Diablo III

Aktualizacja 2.1.1 do Diablo III jest już dostępna w Europie. Najważniejsze zmiany obejmują ulepszenie klasy Witch Doctor, zwiększoną wytrzymałość chowańców, a także usprawnioną interakcję z handlarką Kadalą (m.in. podniesiono szansę na pojawienie się w jej ofercie przedmiotów legendarnych w zamian za wzrost cen). Szczegółową listę poprawek znajdziecie w tym miejscu.

Final Fantasy XV

Tetsuya Nomura, dyrektor projektu Final Fantasy XV, zdradził, że gra jest obecnie ukończona w 55%. Nie oznacza to jednak, że przyjdzie nam na nią czekać kolejne 8 lat. Nomura wyjaśnił, że doprowadzenie produkcji do obecnego stanu zajęło twórcom dwa lata – licząc od momentu, gdy projekt z Final Fantasy Versus XIII na PlayStation 3 przekształcił się w nextgenowe Final Fantasy XV. Co więcej, obiecał on, że demo gry zostanie udostępnione w przyszłym roku dla nabywców Final Fantasy Type-0 HD – zapewni ono jakieś 3-4 godziny zabawy.

Deus Ex 3

Joe Martin, znany dziennikaż branży gier wideo, opublikował informacje na temat wczesnych koncepcji na Deus Ex 3. Okazuje się, że zanim projekt trafił w ręce deweloperów z Eidos Studios i przekształcił się w Deus Ex: Human Revolution, nad tytułem pracowało oryginalne studio Ion Storm (twórcy dwóch pierwszych części). Wydarzenia z gry miały rozgrywać się pomiędzy „jedynką” a „dwójką”. Dwa możliwe zarysy fabularne opisano w niżej zamieszczonych dokumentach:

Wczesne koncepcje na tło fabularne w Deus Ex 3 (źródło: Joe Martin Words) - Wieści ze świata (Steam, Diablo III, Final Fantasy XV) 24/9/14 - wiadomość - 2014-09-25
Wczesne koncepcje na tło fabularne w Deus Ex 3 (źródło: Joe Martin Words)

Child of Light

Deweloperzy ciekawego cRPG-a Child of Light weszli w skład zespołu Ubisoft Montreal I pracują już nad nowym projektem. Przedstawiciel studia zapowiedział, że w przyszłości ekipa zajmie się innymi grami, podobnymi do udanego Child of Light. Przypominamy, że omawiana produkcja to rezultat jednej z jam session Ubisoftu, kiedy to pracownicy francuskiej firmy pracowali nad własnymi prototypami, a najciekawsze z nich zostały później rozwinięte.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Supreme Ruler Ultimate
 2. FIFA 15
 3. Forza Horizon 2
 4. Triad Wars
 5. Sunset Overdrive

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Watch_Dogs: Bad Blood zwiastun na premierę
 2. Saints Row: Gat out of Hell rozgrywka z komentarzem twórców
 3. Call of Duty: Advanced Warfare zwiastun trybu kooperacji
 4. World of Speed Ford Mustang GT
 5. The Legend of Korra dziennik dewelopera
 6. Slender: The Arrival zwiastun na premierę wersji konsolowych
 7. Endless Legend Droga ku chwale (PL)
 8. Defense Grid 2 zwiastun na premierę
 9. Ar Nosurge: Ode to an Unborn Star zwiastun na premierę