Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Supreme Ruler Ultimate (PC)

Supreme Ruler Ultimate PC

Specjalna, przekrojowa edycja popularnej serii strategicznej, wykreowanej przez studio Battlegoat na podstawie ich własnej produkcji z 1982 roku.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | RTS | zimna wojna | strategiczne wojenne | alternatywna historia

PC Windows
Okładka Supreme Ruler Ultimate (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17października2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Supreme Ruler Ultimate to specjalna, kompletna edycja popularnej serii strategicznej, rozwijanej przez kanadyjskie studio BattleGoat. Początki cyklu sięgają jeszcze roku 1982, kiedy to na legendarnym mikrokomputerze Tandy TRS-80 ukazała się pierwsza część gry, zatytułowana po prostu Supreme Ruler. Po blisko 23 latach, z inicjatywy pierwotnych twórców seria została reaktywowana na PC i doczekała się czterech pełnoprawnych odsłon, osadzonych w różnych ramach czasowych.

Opisywana gra jest rozbudowaną strategią z silnymi wątkami ekonomicznymi, w której przejmując kontrolę nad jednym z krajów, mamy za zadanie poprowadzić go do światowej dominacji. Pod naszą kontrolą znajdują się niemal wszystkie aspekty funkcjonowania państwa: od rządów i stosunków dyplomatycznych, poprzez ekonomię oraz handel, na działaniach szpiegowskich i zarządzaniu siłami zbrojnych skończywszy. Rozgrywka toczy się na wielu płaszczyznach, oferując ogromną liczbę opcji i możliwości, a wszelkie nasze działania wywołują tzw. efekt motyla i mogą wywrzeć wpływ na rozwój kolejnych wydarzeń historycznych. Wszystkie te elementy czynią z gry propozycję raczej dla zaawansowanych i zaprawionych w bojach strategów.

Supreme Ruler Ultimate oferuje w ramach jednego produktu wszystkie kampanie fabularne, scenariusze i warianty rozgrywki, znane z czterech wydanych wcześniej odsłon serii. Możemy więc przenieść się w czasy poprzedzające wybuch II wojny światowej (Supreme Ruler 1936) i wziąć udział w wydarzeniach historycznych, bądź próbować zmienić bieg największego konfliktu w dziejach ludzkości. Dla odmiany będziemy mogli skupić się na okresie zimnej wojny – niekończącego się wyścigu zbrojeń i napięć politycznych pomiędzy dwoma supermocarstwami (Supreme Ruler Cold War). Możemy wreszcie popuścić nieco wodze fantazji i przenieść się w czasy bardziej współczesne oraz niedaleką przyszłość, w której pogrążona w chaosie ludzkość boryka się z kryzysem i kolejnymi globalnymi konfliktami (Supreme Ruler 2010 i 2020).

Twórcy postanowili nie ingerować w sposób znaczący w mechanikę rozgrywki, skupiając się na możliwościach uzyskanych dzięki nowemu, ulepszonemu silnikowi graficznemu. Istotną nowością jest możliwość wpływania na wydarzenia historyczne oraz pokierowania wybraną nacją nie tylko w obrębie jednej – ale kilku epok. Zabawa może toczyć się w rozbudowanym trybie kampanii, pojedynczych scenariuszy lub wariancie sandboksowym, w którym sami określamy warunki zwycięstwa. Przewidziano też możliwość rozgrywki wieloosobowej dla max 16 osób za pośrednictwem internetu lub sieci LAN.

Supreme Ruler Ultimate został udostępniony w dystrybucji elektronicznej w dwóch wersjach: kompletnej lub w formie upgrade’u, przeznaczonego dla posiadaczy wydanej kilka miesięcy wcześniej Supreme Ruler 1936.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Supreme Ruler Ultimate

Wymagania wiekowe Supreme Ruler Ultimate

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Supreme Ruler Ultimate

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.66 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Wieści ze świata (Rainbow Six: Siege, Heroes & Generals, Supreme Ruler, Battlezone 98 Redux) 26/7/2016
Wieści ze świata (Rainbow Six: Siege, Heroes & Generals, Supreme Ruler, Battlezone 98 Redux) 26/7/2016

wiadomość26 lipca 2016

Dziś piszemy o zapowiedzi trzeciego DLC do Rainbow Six: Siege (Operation Skull Rain), 8 milionach graczy w Heroes & Generals oraz o wydaniu dodatków Trump Rising do Supreme Ruler Ultimate i The Red Odyssey do Battlezone 98 Redux. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.