Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2016, 14:16

Wieści ze świata (Rainbow Six: Siege, Heroes & Generals, Supreme Ruler, Battlezone 98 Redux) 26/7/2016

Dziś piszemy o zapowiedzi trzeciego DLC do Rainbow Six: Siege (Operation Skull Rain), 8 milionach graczy w Heroes & Generals oraz o wydaniu dodatków Trump Rising do Supreme Ruler Ultimate i The Red Odyssey do Battlezone 98 Redux. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rainbow Six: Siege – zapowiedź DLC Operation Skull Rain

Ubisoft zapowiedział trzecie DLC do sieciowej strzelanki Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege. Będzie nosiło ono tytuł Operation Skull Rain i zabierze graczy do Brazylii. Nową, niezaprezentowaną jeszcze mapą będą przedmieścia Rio de Janeiro – twórcy obiecują dostarczyć najbardziej podatną na destrukcję arenę spośród wszystkich dotychczasowych. Z kolei świeżymi operatorami będą Caveira i Capitao z elitarnej brazylijskiej jednostki policji BOPE (Batalhao de Operaçoes Policiais Especiais). Pierwsza z tych postaci to obrończyni, która potrafi cicho się przemieszczać, by obezwładniać przeciwników i wyciągać z nich informacje o lokalizacji swoich kolegów z drużyny, z kolei Capitao jest „napastnikiem”, który dzierży m.in. kuszę strzelającą bełtami duszącymi oraz mikrogranaty dymne.

Oprócz tego wraz z Operation Skull Rain w grze znajdzie się tryb taktycznego realizmu (Tactical Realism), w którym gracze zostaną pozbawieni możliwości oznaczania przeciwników i nie będą otrzymywali potwierdzeń zabójstw, a w dodatku przeładowywanie broni stanie się bardziej autentyczne. Ponadto implementacji doczekają się opcja poddawania rozgrywek rankingowych oraz znaczące ulepszenia zabezpieczeń przeciwko oszustom. Zawartość Operation Skull Rain zostanie udostępniona 2 sierpnia, jak zwykle bezpłatnie.

Wieści ze świata (Rainbow Six: Siege, Heroes & Generals, Supreme Ruler, Battlezone 98 Redux) 26/7/2016 - ilustracja #1

Heroes & Generals ma 8 milionów graczy

Studio Reto-Moto pochwaliło się, że gra Heroes & Generals ma już osiem milionów zarejestrowanych graczy. Przypomnijmy, że jest to udostępniana w modelu free-to-play nietypowa strzelanka sieciowa w realiach drugiej wojny światowej, która zawiera również dość rozbudowaną warstwę strategiczną. Co ciekawe, wspomniany sukces zbiegł się w czasie z drugą rocznicą wypuszczenia gry na Steamie (we wczesnym dostępie).

Wieści ze świata (Rainbow Six: Siege, Heroes & Generals, Supreme Ruler, Battlezone 98 Redux) 26/7/2016 - ilustracja #2

Supreme Ruler Ultimate z DLC Trump Rising

Studio Battlegoat wypuści dziś darmowy dodatek Trump Rising do globalnej strategii Supreme Ruler Ultimate. Jak sugeruje tytuł, DLC oferuje wariant rozgrywki, w którym świat ogarnia zamęt po tym, jak wybory prezydenckie w USA wygrał Donald Trump. Gracz może rozegrać ten scenariusz, kierując Stanami Zjednoczonymi i próbując wcielić w życie plany Trumpa, albo opowiedzieć się po stronie dowolnego innego spośród dostępnych państw i „skorzystać z potencjalnej dysfunkcji Ameryki, by zrealizować własne ambicje” (zostania światowym hegemonem). Wraz ze wspomnianą kampanią do gry zostaną wprowadzone zaktualizowane dane odnośnie relacji międzynarodowych, przywódców czy stanu gospodarki.

Wieści ze świata (Rainbow Six: Siege, Heroes & Generals, Supreme Ruler, Battlezone 98 Redux) 26/7/2016 - ilustracja #3

Battlezone 98 Redux z DLC The Red Odyssey

Studio Rebellion wypuściło pierwszy dodatek do Battlezone 98 Redux – wydanej w kwietniu odświeżonej wersji gry Battlezone, która stanowi nietuzinkowe połączenie strategii i gry akcji w klimatach science-fiction. Rozszerzenie jest zatytułowane The Red Odyssey i wprowadza dwie nowe frakcje (NDSF Black Dogs i Chinese Red Army) wraz z dwiema kampaniami fabularnymi, na które składają się w sumie 23 misje. Do tego dochodzi 30 niedostępnych wcześniej budynków i pojazdów oraz 5 map do trybu wieloosobowego. Co ciekawe, te ostatnie zostały oddane również w ręce graczy, którzy nie kupią DLC. Dodatek możecie nabyć na Steamie za 8,49 euro (ok. 37 zł) lub GOG.com za 37,89 zł.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: