Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Battlezone (1998) (PC)

Battlezone (1998) PC

Nowatorskie połączenie strategicznej gry RTS i typowej strzelanki FPP, w której do naszej dyspozycji oddano potężne siły jednostki z bio-metalu, cudownego materiału o którego złoża toczy się walka.

Zręcznościowe | FPP | science fiction | czołgi

PC Windows
Okładka Battlezone (1998) (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20marca1998

Dla pamiętających stare gry z salonów gier zręcznościowych Battlezone kojarzy się z walką czołgów z widokiem z pierwszej osoby. Jednak ta gra nie ma prawie nic wspólnego z doskonałym połączeniem RTS i strzelanki z pierwszej osoby, jaką uraczyła nas firma Activision.

W latach 60-tych i 70-tych naszego wieku deszcz meteorytów, który spadł na Ziemię, przyniósł ze sobą tajemniczą substancję zwaną bio-metal. Naukowcy rosyjscy i amerykańscy odkryli, że jej złoża znajdują się gdzieś w układzie słonecznym, oraz że dzięki niej można konstruować bardzo zaawansowane bronie i pojazdy kosmiczne. W tajemnicy przed opinią publiczną USA i Związek Radziecki zaczęły wysyłać w kosmos żołnierzy, aby walczyli o bio-metal.

Gracz może walczyć jako pilot myśliwców, potężnych mechów lub czołgów, oraz jako żołnierz kosmicznej piechoty, jednak decydujący wpływ na wynik walki mają jego zdolności dowódcze. W trybie RTS budujemy fabryki, pozyskujemy surowce i tworzymy umocnienia naszej bazy. Niezwykle ciekawa gra, jednak z nieznanych powodów nie zdobyła należnej jej popularności.

Wydanie GOLD zawiera najnowszego patcha 1.4 oraz dwa autoryzowane dodatki: The Red Odyssey (version 1.3) i Battlegrounds, dodające nową stronę konfliktu, dziesięć nowych pojazdów, 23 nowe misje, oraz ponad 50 map do rozgrywki wieloosobowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 7.7 / 10 na podstawie 48 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Battlezone (1998)

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Battlezone (1998)

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 32MB RAM

Battlezone 98 Redux - studio Rebellion zapowiedziało remake pecetowego klasyka
Battlezone 98 Redux - studio Rebellion zapowiedziało remake pecetowego klasyka

wiadomość17 lutego 2016

Studio Rebellion zapowiedziało Battlezone 98 Redux, czyli remake kultowej hybrydy strzelanki i RTS-a, wydanej na pecety w 1998 roku.

Rebellion pracuje także nad nową wersją Battlezone z 1998 roku
Rebellion pracuje także nad nową wersją Battlezone z 1998 roku

wiadomość30 czerwca 2015

Studio Rebellion ogłosiło, że remake automatowego Battlezone nie jest jedyną odsłoną marki, nad którą pracuje. W planach jest także odświeżona wersja pecetowego Battlezone z 1998 roku, czyli gry, która połączyła strzelankę z silnymi elementami RTS.