Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battleswarm: Field of Honor (PC)

Battleswarm: Field of Honor PC

Połączenie dwóch gatunków: FPS i RTS. Gracze mogą zostać zarówno żołnierzami przyszłości lub dowódcami hord obcych. Obie strony walczą ze sobą, obserwując akcję z odmiennych perspektyw.

Akcji | FPP | science fiction

PC Windows
Okładka Battleswarm: Field of Honor (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19listopada2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battleswarm: Field of Honor to darmowa gra sieciowa z mikro-transakcjami, która w ciekawy sposób łączy dwa gatunki (FPS i RTS). Tytuł został opracowany przez studio Gameworld Tech pod nadzorem samego Nolana Bushnella. Bushnell jest założycielem legendarnej firmy Atari oraz pomysłodawcą między innymi kultowego Ponga.

Pomysł zawarty w Battleswarm: Field of Honor spodoba się zarówno fanom dynamicznych strzelanek, jak i strategii czasu rzeczywistego. Jak to możliwe? Twórcy zastosowali rozwiązanie znane przykładowo z Battlezone. W potyczkach biorą udział dwie drużyny graczy. Po jednej stronie mamy kosmicznych żołnierzy wyposażonych w potężne bronie i zbroje (FPS). Po drugiej natomiast gracze zostają dowódcami obcych i sprawują kontrolę nad produkcją oraz poczynaniami hord robaków (RTS).

W zasadzie Battleswarm: Field of Honor łączy w sprytny sposób dwa odmienne gatunki gier, pozostawiając wybór modelu rozgrywki graczom. W roli żołnierzy możemy wykorzystywać najróżniejszy sprzęt (granaty, ładunki wybuchowe, karabiny), pamiętając także, że powinniśmy działać w drużynie, bo atakujące nas robaki są kontrolowane przez inteligentnego przeciwka, czyli innego gracza. Dowódcy obcych mogą natomiast budować kryjówki, produkować jednostki i stosować różne taktyki.

Oprawa wizualna gry stoi raczej na umiarkowanym poziomie, chociaż lokacje i modele prezentują się raczej ładnie oraz kolorowo. Warto dodać, że wcielając się w dwie strony konfliktu akcję obserwujemy z zupełnie odmiennych perspektyw. Bitwy są zakrojone na sporą skalę, więc jednocześnie na ekranie pojawiają się dziesiątki obcych, atakujących wściekle drużynę graczy-żołnierzy. Twórcy zastosowali też mikro-płatności i wirtualną walutę oferującą dostęp do głównie estetycznych dodatków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-10  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battleswarm: Field of Honor

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Battleswarm: Field of Honor

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti500 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP SP2
W co pograć za darmo - część 5
W co pograć za darmo - część 5

wiadomość31 maja 2010

Jak zawsze co trzeci poniedziałek przybliżamy Wam kilka ciekawych i nade wszystko darmowych gier. Dzisiaj w menu: sieciowy FPS przenoszący nas w lata 50-te XX wieku (Alien Arena 2010), klasyczna przygodówka (Ben There Dan That!), niewielka gra logiczna (Puzzle Bloom), krzyżówka FPS-a z RTS-em w formie MMO (Battleswarm: Field of Honor) oraz gra eksploracyjna (Dreamside Maroon).

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Command & Conquer 4, R.U.S.E.) 19/11/09
Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Command & Conquer 4, R.U.S.E.) 19/11/09

wiadomość19 listopada 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: głosuj na ulubione gry w Video Game Awards 2009, szczegóły na temat beta testów R.U.S.E., C&C4, Bad Company 2, data premiery Tales of Monkey Island, nowy firmware dla PSP i inne. Zapraszamy do lektury.

Start otwartych beta-testów Battleswarm: Field of Honor
Start otwartych beta-testów Battleswarm: Field of Honor

wiadomość22 września 2009

Wystartowały oficjalne, otwarte beta-testy Battleswarm: Field of Honor – pecetowej gry sieciowej z mikrotransakcjami, oferującej rozgrywkę stanowiącą połączenie strzelaniny FPP ze strategią czasu rzeczywistego. Warto zauważyć, że deweloperem produkcji jest studio Gameworld Tech, którego na którego czele stoi sam Nolan Bushnell – pomysłodawca i założyciel legendarnego Atari.

Nowa gra twórcy Ponga w fazie otwartej bety
Nowa gra twórcy Ponga w fazie otwartej bety

wiadomość12 sierpnia 2009

Nowa gra Nolana Bushnella, założyciela Atari i pomysłodawcy Ponga, została zapowiedziana zaledwie kilkanaście dni temu, a już otrzymaliśmy możliwość wzięcia udziału w testach. Produkcja łącząca szybką akcję z elementami strategicznymi doczekała się także dość chaotycznego zwiastuna. Premiery Battleswarm: Field of Honor możemy spodziewać się w przyszłym miesiącu.