Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2009, 13:00

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Command & Conquer 4, R.U.S.E.) 19/11/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: głosuj na ulubione gry w Video Game Awards 2009, szczegóły na temat beta testów R.U.S.E., C&C4, Bad Company 2, data premiery Tales of Monkey Island, nowy firmware dla PSP i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: głosuj na ulubione gry w Video Game Awards 2009, szczegóły na temat beta testów R.U.S.E., C&C4, Bad Company 2, data premiery Tales of Monkey Island, nowy firmware dla PSP i inne. Zapraszamy do lektury.

Video Game Awards 2009

Można już głosować na najlepsze gry 2009 roku w ramach Video Game Awards 2009 – konkursu organizowanego przez telewizję Spike. Wśród tytułów nominowanych do najważniejszych nagród znalazły się: Assassin's Creed II, Batman: Arkham Asylum, Call of Duty: Modern Warfare 2, Left 4 Dead 2, Uncharted 2: Among Thieves, Dragon Age: Origins, Plants vs. Zombies oraz The Sims 3.

R.U.S.E.

Firma Ubisoft poinformowała, że 30 listopada grupa wybrańców otrzyma szansę wzięcia udziału w limitowanych, vipowskich beta testach pecetowej wersji strategii czasu rzeczywistego R.U.S.E. Początkowo będą one oferować możliwość objęcia kontroli nad jedną z dwóch frakcji (amerykańskiej i niemieckiej) i szansę toczenia zmagań na trzech mapach. W miarę trwania bety twórcy będą udostępniać uczestnikom testów coraz więcej zawartości. Zaproszenia otrzyma niewielka liczba osób, które złożyły za pośrednictwem Steama zamówienie przedpremierowe na pełną wersję R.U.S.E. Mocno ograniczona liczba kodów dostępowych została również wysłana do wybranych zachodnich serwisów o grach.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Command & Conquer 4, R.U.S.E.) 19/11/09 - ilustracja #1

Tales of Monkey Island

Piąty, ostatni już rozdział Tales of Monkey Island w wersji na PC zostanie opublikowany 8 grudnia, poinformowała firma Telltale Games. Twórcy obiecują, że Rise of the Pirate God będzie źródłem odpowiedzi na wszystkie istotne pytania postawione w poprzednich odsłonach. Od wczoraj pierwsze cztery rozdziały są dostępne w sprzedaży jako oddzielne pozycje – za każdy trzeba zapłacić 8,95 dolarów (pełny pakiet kosztuje 34,95 dolary).

LittleBigPlanet

LittleBigPlanet w wersji na przenośną konsolę PSP zadebiutowało na amerykańskim rynku dwa dni temu. Póki co dostępna jest tam jednak wyłącznie wersja zapisana na płycie UMD. Cyfrowa edycja, mająca trafić w tym samym czasie do oferty PlayStation Store ciągle czeka bowiem na swoją publikację. Powód opóźnienia co prawda nie jest znany, ale najprawdopodobniej nie jest to poważna sprawa. Z informacji przekazanych przez studio Media Molecule wynika, że przenośne przygody Sackboy’ów powinny zaliczyć swoją internetową premierę jeszcze w tym tygodniu. Być może stanie się to jutro – a więc w dniu rozpoczęcia sprzedaży gry w krajach europejskich. Więcej informacji na temat LittleBigPlanet dostarczy Wam nasza Encyklopedia.

Nintendo

Reggie Fils-Aime, prezes amerykańskiego oddziału Nintendo, powiedział w rozmowie z serwisem Kotaku, że przyszłoroczne targi E3 będą źródłem wszystkich najważniejszych informacji na temat Wii Vitality Sensor – urządzenia mającego badać puls posiadacza Wii w trakcie rozgrywki. W dniach 15-17 czerwca 2010 roku poznamy zatem instrukcję obsługi gadżetu, a także listę gier, które będą robić z niego użytek.

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight

Na łamach oficjalnej strony internetowej RTS-a Command & Conquer 4: Tiberian Twilight zamieszczone zostały szczegóły na temat zamkniętej bety, która wystartowała kilka dni temu. Zawarto wśród nich instrukcje dla osób uprawnionych do wzięcia udziału w testach – posiadaczy kolekcjonerskiej edycji Red Alerta 3, graczy, którzy złożyli zamówienie przedpremierowe na Tiberian Twilight, użytkowników GameSpot.com opłacających regularnie serwisowy abonament oraz zwycięzców konkursów z nagrodami w postaci kluczy do bety. Testy zostaną otwarte dla wszystkich chętnych na początku 2010 roku. Z kolei premiera pełnej wersji gry odbędzie się w marcu.

Battleswarm: Field of Honor

Jeszcze dzisiaj odbędzie się debiut pełnej wersji gry Battleswarm: Field of Honor – sieciowego połączenia pierwszoosobowej strzelaniny oraz strategii czasu rzeczywistego. Premiera miała mieć miejsce dwa dni temu, lecz z uwagi na problemy ze stroną internetową produkcji została przesunięta. Gra jest darmowa, aczkolwiek działa w oparciu o system mikrotransakcji.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Command & Conquer 4, R.U.S.E.) 19/11/09 - ilustracja #2

PSP

Koncern Sony opublikował nowy firmware dla konsoli PSP. Wprowadza on m.in. zaktualizowaną wersję systemu Media Go (eksport i import list odtwarzania z filmami i zdjęciami pomiędzy różnymi urządzeniami multimedialnymi japońskiej firmy). Posiadacze mogą także pobrać czytnik komiksów zapisanych w formie cyfrowej. Należy jednak pamiętać, że serwis PSN Digital Comics wystartuje dopiero w grudniu (i to tylko w Australii, Irlandii, Nowej Zelandii, RPA, Wielkiej Brytanii oraz USA). Nieco później skorzystają z niego Japończycy. Na początku przyszłego roku do tego grona dołączą mieszkańcy Francji, Włoch, Niemiec oraz Hiszpanii. Poszczególne albumy będzie można nabywać za pośrednictwem PS Store.

Gran Turismo 5

Kazunori Yamauchi, szef zespołu Polyphony Digital, oznajmił, że prace nad dynamicznym systemem pogodowym w Gran Turismo 5 zostały ukończone (podobnie jak mechanizm zmiany pory dnia i nocy). Yamauchi zapewnia, że najnowsza odsłona słynnej wyścigowej serii zaskoczy wszystkim pod względem zawartości. Premiera w wersji na PlayStation 3 zaplanowana jest na marzec 2010 roku.

Battlefield: Bad Company 2

Jeszcze dzisiaj powinny się rozpocząć oficjalne beta testy gry Battlefield: Bad Company 2 – ekskluzywne względem użytkowników konsoli PlayStation 3. Szczegóły na ich temat znajdziecie na łamach oficjalnego, amerykańskiego bloga PlayStation oraz w jednej z naszych poprzednich wiadomości na temat dzieła EA DICE.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Calling

3 Cards to Dead Time

Gyromancer PC

Gyromancer X360

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Assassin's Creed II

The Black Mirror II

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight

Jak and Daxter: Zaginiona Granica – polski dubbing

Planet 51

EverQuest II: Sentinel's Fate

gry