Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2009, 15:05

Kolejne szczegóły na temat Resident Evil 5: Alternative Edition

W najnowszym numerze japońskiego magazynu Famitsu zamieszczone zostały nowe informacje na temat Resident Evil 5: Alternative Edition – poszerzonej wersji wielkiego hitu wydanego oryginalnie w marcu bieżącego roku na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 (kilka miesięcy później również na PC).

W najnowszym numerze japońskiego magazynu Famitsu zamieszczone zostały nowe informacje na temat Resident Evil 5: Alternative Edition – poszerzonej wersji wielkiego hitu wydanego oryginalnie w marcu bieżącego roku na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 (kilka miesięcy później również na PC).

Otóż, Alternatywna Edycja przygód Chrisa Redfielda zostanie wydana w Japonii 18 lutego 2010 roku w dwóch wersjach – sklepowej (ze zmienioną okładką i uzupełnioną instrukcją) oraz cyfrowej (w formie dodatków DLC). Od pewnego czasu wiemy już, że w jej ramach posiadacze 360-tki i PS3 otrzymają szansę zagrania w zupełnie nowy rozdział. W Lost in Nightmares Jill Valentine i Chris Redfield odwiedzą mroczną rezydencję Spencera znaną z pierwszej odsłony cyklu (poniżej zrzuty ekranowe).

Kolejne szczegóły na temat Resident Evil 5: Alternative Edition - ilustracja #1

To jednak nie wszystko – w artykule na temat Alternative Edition potwierdzona została bowiem informacja o jeszcze jednym, dodatkowym epizodzie. Szczegóły na jego temat powinniśmy poznać już wkrótce, choć plotkuje się, że także on może być swoistą reminiscencją dawnych przygód Chrisa. Nowością będzie również nieznacznie przemodelowany tryb Mercenaries, w którym wcielimy się w niedostępne wcześniej postacie. Oprócz tego, autorzy wzbogacą Alternatywną Edycję o dwa zestawy kostiumów dla głównych bohaterów historii przedstawionej w Resident Evil 5.

Wszystko to Japończycy będą mogli znaleźć na płycie z Resident Evil 5: Alternative Edition. Dla osób już posiadających podstawową wersję dzieła firmy Capcom nowa zawartość zaoferowana zostanie w formie dodatków DLC, które będzie można pobrać z Xbox Live i PlayStation Network w partiach, począwszy od marca 2010 roku. Ceny ich japońskich wersji kształtują się na następującym poziomie:

  • Lost in Nightmares – 500 jenów /400 punktów MS
  • Dodatkowy epizod – 500 jenów/400 punktów MS
  • Costume Pack 1 – 200 jenów/160 punktów MS
  • Costume Pack 2 – 200 jenów/160 punktów MS

Dziennikarze zachodnich serwisów oczekują, że europejska i amerykańska premiera wymienionych DLC zorganizowana zostanie niedługo po japońskiej. Przypominamy, że w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie RE5: Alternative Edition będzie dostępne wyłącznie za pośrednictwem Xbox Live i PlayStation Network. Z możliwości umieszczenia na półkach sklepowych pudełkowej edycji gry zrezygnowali sami gracze.

Kolejne szczegóły na temat Resident Evil 5: Alternative Edition - ilustracja #2

Co ciekawe, w artykule zamieszczonym w Famitsu nie padło ani jedno słowo w sprawie wykorzystania przez Alternative Edition nowego kontrolera dla PlayStation 3 – tzw. PlayStation Motion Controller. W chwili zapowiedzi specjalnej wersji RE5 – czyli podczas targów Tokyo Game Show 2009 – informacja ta stanowiło największe novum. Możliwe jednak, że autor tekstu skupił się po prostu na samej zawartości, pomijając kwestie techniczne.