Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2014, 14:29

autor: Góral

League of Legends - mecze rankingowe zablokowane dla złośliwych graczy

Firma Riot Games poinformowała, że rozpoczęła testowanie funkcji „ograniczenia rankingowe” na europejskich i amerykańskich serwerach. Nowe rozwiązanie blokuje możliwość zabawy w meczach rankingowych złośliwym graczom.

Studio Riot Games poinformowało na oficjalnym forum gry League of Legends o kolejnych zmianach, których doczeka się popularna produkcja z gatunku MOBA. Tym razem firma postanowiła rozpocząć testowanie funkcji nazwanej „ograniczenia rankingowe”, która utrudnia życie złośliwym graczom, ulepszając jakość rozgrywek rankingowych. Rozwiązanie to było badane do tej pory na PBE (Public Beta Environment), gdzie sprawdziło się, więc deweloper postanowił wdrożyć je także na serwerach europejskich i amerykańskich, a w przyszłości także w innych regionach. Twórcy League of Legends wyjaśnili, że:

„Dzięki ograniczeniom rankingowym, złośliwi gracze na serwerach amerykańskich i europejskich nie będą mogli brać udziału w meczach rankingowych, dopóki nie rozegrają określonej liczby meczów zwykłego trybu draftu.”

Riot Games wypowiada wojnę złośliwym graczom. - League of Legends - mecze rankingowe zablokowane dla złośliwych graczy - wiadomość - 2014-09-25
Riot Games wypowiada wojnę złośliwym graczom.

Oprócz tego osoby nieumiejące się normalnie zachowywać będą także dysponowały ograniczonym czatem w innych trybach, a w razie problemów będzie można je zgłaszać pracownikom dewelopera. Po odbyciu kary studio Riot Games sprawdzi ocenę zachowania takich graczy i ci, którzy nie wykazali żadnej poprawy, nie będą dalej dopuszczani do meczów rankingowych. Dodatkowo:

„Stwierdziliśmy także, że nagrody rankingowe powinny premiować pozytywne zachowanie, podobnie jak dobrą grę, więc gracze z ograniczeniami rankingowymi oraz czatu na końcu sezonu nie otrzymają nagród sezonowych…”

Pisząc w skrócie, grając w League of Legends lepiej jest wykazywać się odrobiną kultury.