Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2014, 15:18

autor: Asmodeusz

World of Tanks – aktualizacja 9.3, czyli nowe czołgi lekkie i osłabiony KW-1S

Na serwerach zawitała nowa aktualizacja World of Tanks oznaczona numerem 9.3. Wprowadza ona dodatkowe czołgi lekkie dla trzech nacji, osłabia popularnego KW-1S, dodaje nowe modele jakości HD oraz gwarantuje całą gamę poprawek i usprawnień.

Na europejskich serwerach World of Tanks pojawiła się aktualizacja oznaczona numerem 9.3. Ostatnio Wargaming zmniejszył ilość dodawanych pojazdów, lecz wprowadzone dzisiaj rozszerzenie nadrabia to z nawiązką. Dostajemy sześć nowych czołgów lekkich podzielonych na trzy nacje, zaś KW-1S zostaje podzielony na dwa pojazdy (KW-1S na V poziomie i KW-85 na poziomie VI). Oprócz tego kolejne pancerne maszyny otrzymały modele w jakości HD, zaś sama gra wzbogaciła się o nowe mechanizmy rozgrywki, takie jak: rykoszety pomiędzy pojazdami, najemników w trybie Twierdzy czy też kary dla osób opuszczających przedwcześnie rozgrywkę.

Nowe czołgi lekkie

Zacznijmy standardowo od nowych zabawek. Pierwszą z nich jest niemiecki czołg lekki VIII poziomu Spahpanzer Ru251. Pojazd ten jest w stanie poruszać się aż 80km/h i posiada świetną armatę kalibru 90mm o bardzo krótkim czasie przeładowania. Wady? Mała ilość amunicji oraz zupełny brak pancerza. W skrócie: Leopard 1 w wersji „light”.

World of Tanks – aktualizacja 9.3, czyli nowe czołgi lekkie i osłabiony KW-1S - ilustracja #1

Kolejne dwa pojazdy wzbogacają drzewko Związku Radzieckiego. Są to LTTB VII poziomu oraz lekki T-54 na poziomie VIII. Pierwszy z nich cechuje się bardzo dużą mobilnością, w pewnym stopniu przypominającą starego T-50-2, lecz ze znacznie lepszym uzbrojeniem. Z kolei odchudzony T-54 jest najlepiej opancerzonym czołgiem lekkim w grze, co jednak wpływa negatywnie na jego prędkość maksymalną i manewrowość.

Ostatnie trzy czołgi lekkie wylądowały w drzewku USA. Zajmujący VI poziom Chaffee został osłabiony i przesunięty na poziom V (zwiększono mu jednak prędkość maksymalną!), a jego miejsce zajął T37 o charakterystyce bardzo zbliżonej do swojego poprzednika. Poziom VII to M41 Walker Bulldog – czołg lekki uzbrojony w działo 75mm z magazynkiem rewolwerowym mieszczącym 10 pocisków! Jest on w stanie zadać aż 1500 punktów obrażeń w przeciągu 20 sekund na jednym przeładowaniu, co pozwala mu zarówno zwalczać zwiadowców wroga, jak i niektóre czołgi ciężkie. Ostatnią nową zabawką jest T49 na VIII poziomie. Pojazd ten uzbrojony jest w działo kalibru 152mm korzystające z amunicji odłamkowo-burzącej, zdolne zniszczyć praktycznie każdy czołg lekki za pomocą jednego pocisku.

  - World of Tanks – aktualizacja 9.3, czyli nowe czołgi lekkie i osłabiony KW-1S - wiadomość - 2014-09-25
 

Kolejne istotne zmiany dotknęły KW-1S. Czołg ten został podzielony na dwie maszyny: KW-1S na V poziomie oraz KW-85 na poziomie VI. Pierwsza maszyna jest po prostu odchudzonym, lecz szybszym KW-1: posiada ona podobną liczbę punktów życia oraz identyczne uzbrojenie. KW-85, tak jak KW-1S, dysponuje działem 122mm, lecz straciło ono znacznie na szybkostrzelności – teraz czas przeładowania wynosi około 20 sekund. Oprócz tego zmniejszył się stopień wychylenia działa w pionie – teraz można je obniżyć jedynie do -3 stopni. Na szczęście istnieje alternatywa – działo kalibru 100mm, pomimo mniejszych zadawanych obrażeń dysponuje znacznie większą szybkostrzelnością, przez co KW-85 nadal pozostaje bardzo groźnym przeciwnikiem.

Pozostałe zmiany w pojazdach to: zamiana nazwy Pz.Sfl. V na Sturer Emil, zamiana nazwy T49 (amerykański niszczyciel V poziomu), osłabienie M18 Hellcat, FV304 (brytyjska artyleria VI poziomu), T18, T57 Heavy Tank oraz ulepszenie T92 (amerykańska artyleria 10 poziomu) i Object 430 poprzez nieznacznie zwiększenie jego siły ognia. Otrzymamy również nową serię modeli jakości HD: T-34, IS-7, ISU-152, M5 Stuart, M3 Lee, Jagdpanther. Oczywiście wszystkie nowe czołgi lekkie również będą posiadały modele i tekstury wysokiej jakości.

Bum! Rykoszet

Wraz z aktualizacją 9.3 wprowadzono nową mechanikę gry: rykoszety pomiędzy czołgami. Od tej pory, jeśli nasz pocisk odbije się od pancerza wroga, będzie on kontynuował swój lot, przez co możliwe stanie się uszkodzenie innego pojazdu niż ten, w który celowaliśmy. Skuteczność takiego ataku jest niewielka (po rykoszecie penetracja maleje o 25%), lecz w niektórych przypadkach może on doprowadzić do uszkodzenia lub zniszczenia słabiej opancerzonego oponenta.

World of Tanks – aktualizacja 9.3, czyli nowe czołgi lekkie i osłabiony KW-1S - ilustracja #4

Kolejna mechanika ma w założeniu karać graczy opuszczających przedwcześnie bitwy. Pierwsze przewinienie tego typu będzie skutkowało wyzerowaniem zdobytych kredytów i doświadczenia, kolejne zaś mogą spowodować, że nasze konto zostanie tymczasowo zbanowane.

Ostatnie poprawki dotyczą różnych aspektów gry. Mapa Murowanka została znacznie powiększona i przerobiona, zmieniono interfejs użytkownika w garażu, rozdzielono skrzynię biegów i silnik (zniszczenie skrzyni unieruchamia czołg, lecz nie powoduje pożaru, co jest istotne w przypadku niemieckich maszyn) oraz dodano możliwość wynajmowania bezklanowych najemników w trybie Twierdzy.

W World of Tanks wprowadzono nowe czołgi, niedługo ruszy też tryb sportowy, ale konkurencja nie śpi. Wielkimi krokami zbliża się aktualizacja w War Thunder, która doda nowe samoloty i pojazdy. Zapraszamy do działu Multigier, by zapoznać się z tymi tytułami.