Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 grudnia 2014, 18:19

autor: Adrian Werner

Run Sackboy! Run! wbiegło na Google Play

W usłudze Google Play zadebiutowała androidowa wersja Run Sackboy! Run!, czyli platformówki typu endless runner stanowiącej grę poboczną w stosunku do konsolowego cyklu LittleBigPlanet.

Użytkownicy iOS mogą bawić się grą Run Sackboy! Run! już od kilku tygodni. Teraz do zabawy w tego endless runnera mogą wreszcie dołączyć posiadacze urządzeń z systemem Android, gdyż produkcja właśnie trafiła na Google Play.

  1. Run Sackboy! Run! na Google Play
  2. Run Sackboy! Run! na App Store

Na obu platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, tak jak praktycznie wszystkie tytułu należące do tego gatunku.

Run Sackboy! Run! stanowi grę poboczną w stosunku do popularnego cyklu konsolowych platformówek LittleBigPlanet. Gracze kontrolują sympatyczną szmacianką lalkę biegnącą w prawą stronę ekranu. Postać pędzi naprzód automatycznie i naszym zadaniem jest jedynie wydawanie dodatkowych komend, takich jak skok czy sprint. Musimy to robić sprawnie, gdyż na plecach czujemy zawsze oddech goniącego nas potwora i kilka błędów wystarczy, aby bohater trafił do paszczy bestii.

Podczas zabawy, poza skakaniem nad przepaściami i unikaniem przeszkód, zajmujemy się także typowo platformówkowym eliminowaniem wrogów oraz gromadzeniem przedmiotów. Część z nich zapewnia czasowe bonusy, podczas gdy inne zasilają wirtualne konto walutą, którą potem możemy wydać na odblokowywanie nowych lalek i kostiumów.

Jak na endless runnera przystało, w grze tak naprawdę nie da się wygrać i prędzej czy później podwinie nam się noga, kończąc tym samym rozgrywkę. Cała zabawa polega więc na walce o jak najwyższe wyniki punktowe. Run Sackboy! Run! nie oferuje tradycyjnego trybu multiplayer, ale pozwala na rywalizowanie z resztą społeczności za pomocą sieciowych rankingów. Dodatkową atrakcją jest zintegrowanie aplikacji z konsolowym LittleBigPlanet 3, dzięki czemu sukcesy na urządzeniach mobilnych pomagają odblokować dodatkową zawartość na platformach domowych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Run Sackboy! Run!

Run Sackboy! Run!