Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2014, 15:36

autor: Arantasar

The Trail nową grą Petera Molyneux

Peter Molyneux, twórca takich gier jak Fable czy Populous, zapowiedział podczas festiwalu Fun & Serious Games w Hiszpanii, że pracuje nad nowym tytułem – The Trail.

Gruszki na wierzbie czy śliwki na sośnie? - The Trail nową grą Petera Molyneux - wiadomość - 2014-12-02
Gruszki na wierzbie czy śliwki na sośnie?

Zgodnie z informacjami przekazanymi za pośrednictwem serwisu Twitter, podczas odbywającego się w Bilbao w Hiszpanii festiwalu Fun & Serious Games, Peter Molyneux ogłosił, że pracuje nad nową produkcją. Gra ma być zatytułowana The Trail, jednak oprócz tego nie zdradzono żadnych szczegółów.

Peter Molyneux jest obecnie szefem niezależnego studia 22 Cans, które założył po odejściu z Lionhead Studios w 2012 roku. Aktualnie firma brytyjskiego projektanta pracuje nad grą Godus – strategią czasu rzeczywistego z silnym aspektem ekonomicznym. Wcielamy się w niej w boga, a naszym zadaniem jest pozyskiwanie wyznawców, dbanie o rozwój ich społeczności oraz wyeliminowanie innych bóstw. Tytuł, dostępny w ramach Steam Early Access, jest powrotem do gatunku symulatorów, w których tylko pośrednio możemy wpływać na zachowania jednostek. Poprzednie gry tego typu – Populous i Black & White – przyniosły Peterowi Molyneux duże uznanie w swoim czasie.

Wcześniejszym projektem studia 22 Cans było Curiosity – eksperymentalna produkcja przeznaczona na urządzenia mobilne, w której gracze ścigali się, aby przy pomocy różnych narzędzi zniszczyć olbrzymi czarny sześcian. W zabawie mogło uczestniczyć jednocześnie milion użytkowników, a zwycięzca – mieszkaniec Edynburga – otrzymał w nagrodę część przychodów ze sprzedaży gry Godus oraz specjalny status w samym tytule.

Peter Molyneux to postać kontrowersyjna. Z jednej strony odpowiada za jedne z najbardziej oryginalnych gier w historii branży – Theme Park, Populous, Dungeon Keeper czy Fable. Z drugiej, często zdarzało mu się obiecywać przysłowiowe gruszki na wierzbie – po umiarkowanym przyjęciu gry Fable III oficjalnie przeprosił za zbyt wygórowane obietnice. Nowy tytuł – The Trail – może być istotnie ciężką przeprawą dla tego brytyjskiego projektanta.