Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Curiosity: What's Inside the Cube? (PC)

Curiosity: What's Inside the Cube? PC

Pierwsza z 22 eksperymentalnych gier studia 22 Cans, prowadzonego przez Petera Molyneux. Naszym celem jest jak najszybsze rozbicie olbrzymiego, czarnego sześcianu, korzystając w tym celu z serii różnego rodzaju wirtualnych dłut.

Zręcznościowe | elementy logiczne

PC Windows
Okładka Curiosity: What's Inside the Cube? (PC)

producent: 22 Cans Studios

wydawca: 22 Cans Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Curiosity: What’s inside the cube? to pierwszy z serii 22 eksperymentów Petera Molyneux i prowadzonego przez niego studia 22 Cans z Guildford. Tytuł jest pierwszym krokiem do stworzenia rewolucyjnej produkcji, która w zamiarach byłego szefa Lionhead Studios ma zmienić branżę gier.

Gra studia 22 Cans to nieskomplikowana produkcja zręcznościowa, w której głównym zadaniem gracza jest jak najszybsze rozbicie olbrzymiego sześcianu, złożonego z tysięcy mniejszych kwadratów. Tytuł oferuje możliwość rozgrywki maksymalnie milionowi osób. Aby osiągnąć wyznaczone zadanie, korzystamy z różnego rodzaju wirtualnych dłut. Najtańsze – żelazne – kosztuje 1 dolar. Najdroższe z nich – diamentowe – zostało wycenione na 78 tys. dolarów i jest 10 tys. razy bardziej skuteczne od podstawowego, przez co umożliwia odłupywanie wielu małych sześcianów na raz.

Curiosity (ang. „ciekawość”) jest grą eksperymentalną, stawiającą przede wszystkim na zbadanie ludzkich reakcji związanych z podstawowymi instynktami. Z tego powodu nie wyróżnia się pod względem oprawy audiowizualnej ani muzyki. Trójwymiarowy sześcian osadzono w sterylnej, pustej przestrzeni. Jego wnętrze kryje tajemnicę, którą Molyneux określił jako „zdolną do zmiany życia graczy”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Gry podobne do Curiosity: What's Inside the Cube?

Wymagania wiekowe Curiosity: What's Inside the Cube?

odpowiednia dla każdego wieku

Wywiad-rzeka, w którym Peter Molyneux mocno popłynął...
Wywiad-rzeka, w którym Peter Molyneux mocno popłynął...

wiadomość16 lutego 2015

John Walker z portalu Rock, Paper, Shotgun przeprowadził w środę ponad godzinną rozmowę telefoniczną z Peterem Molyneuxem. Długi, momentami bardzo emocjonalny wywiad, dotyczył głównie gry Godus i niespełnionych obietnic z nią związanych. Niestety, z rozmowy wyłania się obraz marzyciela mocno oderwanego od rzeczywistości, o ile nie niemal patologicznego konfabulanta...

Godus - zwycięzca Curiosity nie otrzymał wygranej
Godus - zwycięzca Curiosity nie otrzymał wygranej

wiadomość12 lutego 2015

Kilkanaście miesięcy temu osiemnastoletni Bryan Henderson wykopał ostatni fragment obiektu w grze Curiosity, wygrywając w ten sposób status boga bogów w Godus od studia 22 Cans i zapewniając sobie udział w zyskach ze sprzedaży tego projektu. Pomimo dostępności produkcji w ramach wczesnego dostępu, zwycięzca do tej pory nie otrzymał ani grosza, a samo studio dowodzone przez słynnego Petera Molyneuxa go po prostu olało.

Curiosity – Peter Molyneux ujawnił zawartość tajemniczej kostki
Curiosity – Peter Molyneux ujawnił zawartość tajemniczej kostki

wiadomość27 maja 2013

Osoba, która dokopała się do wnętrzna kostki Curiosity otrzyma dość nietypową nagrodę: status „cyfrowego boga” w grze Godus. To rezultat eksperymentu przeprowadzonego przez Petera Molyneux i jego studio 22 Cans.

Wnętrze Curiosity zostanie odkryte w dniu prezentacji nowego Xboksa
Wnętrze Curiosity zostanie odkryte w dniu prezentacji nowego Xboksa

wiadomość2 maja 2013

Pozostało już tylko 50 warstw do odkrycia tego, co znajduje się w sercu Curiosity: What’s Inside the Cube?, debiutanckiego projektu studia 22 Cans. Peter Molyneux przewiduje zakończenie eksperymentu na 21 maja – czyli wtedy, gdy zostanie oficjalnie zaprezentowana nowa konsola Microsoftu. Zbieg okoliczności?

Wieści ze świata (The Critter Chronicles, Call of Duty: Black Ops II) 22/11/12
Wieści ze świata (The Critter Chronicles, Call of Duty: Black Ops II) 22/11/12

wiadomość22 listopada 2012

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery gry The Critter Chronicles, nadchodzącej aktualizacji projektu Curiosity, a także rekordowym maratonie w strzelaninie Call of Duty: Black Ops II. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.