Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Curiosity: What's Inside the Cube? (PC)
OkładkaCuriosity: What's Inside the Cube? (PC)

Curiosity: What's Inside the Cube? PC

Pierwsza z 22 eksperymentalnych gier studia 22 Cans, prowadzonego przez Petera Molyneux. Naszym celem jest jak najszybsze rozbicie olbrzymiego, czarnego sześcianu, korzystając w tym celu z serii różnego rodzaju wirtualnych dłut.

Zręcznościowe | elementy logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Curiosity: What's Inside the Cube? Premiera PC

anulowana

producent: 22 Cans Studios wydawca: 22 Cans Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Curiosity: What's Inside the Cube?

Limbo

Super Hexagon

VVVVVV

Curiosity: What’s inside the cube? to pierwszy z serii 22 eksperymentów Petera Molyneux i prowadzonego przez niego studia 22 Cans z Guildford. Tytuł jest pierwszym krokiem do stworzenia rewolucyjnej produkcji, która w zamiarach byłego szefa Lionhead Studios ma zmienić branżę gier.

Gra studia 22 Cans to nieskomplikowana produkcja zręcznościowa, w której głównym zadaniem gracza jest jak najszybsze rozbicie olbrzymiego sześcianu, złożonego z tysięcy mniejszych kwadratów. Tytuł oferuje możliwość rozgrywki maksymalnie milionowi osób. Aby osiągnąć wyznaczone zadanie, korzystamy z różnego rodzaju wirtualnych dłut. Najtańsze – żelazne – kosztuje 1 dolar. Najdroższe z nich – diamentowe – zostało wycenione na 78 tys. dolarów i jest 10 tys. razy bardziej skuteczne od podstawowego, przez co umożliwia odłupywanie wielu małych sześcianów na raz.

Curiosity (ang. „ciekawość”) jest grą eksperymentalną, stawiającą przede wszystkim na zbadanie ludzkich reakcji związanych z podstawowymi instynktami. Z tego powodu nie wyróżnia się pod względem oprawy audiowizualnej ani muzyki. Trójwymiarowy sześcian osadzono w sterylnej, pustej przestrzeni. Jego wnętrze kryje tajemnicę, którą Molyneux określił jako „zdolną do zmiany życia graczy”.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Curiosity: What's Inside the Cube?: Odpowiednia dla każdego wieku.