Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2012, 13:20

autor: Sarge

Wieści ze świata (The Critter Chronicles, Call of Duty: Black Ops II) 22/11/12

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery gry The Critter Chronicles, nadchodzącej aktualizacji projektu Curiosity, a także rekordowym maratonie w strzelaninie Call of Duty: Black Ops II. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Critter Chronicles

Firma Nordic Games ogłosiła, że gra The Critter Chronicles będzie miała swoją premierę 5 grudnia bieżącego roku na komputerach PC, Macu oraz Linuksie. Jest to prequel przygodówki The Book of Unwritten Tales wydanej na świecie w 2009 roku (w Polsce dopiero 3 października tego roku). Za stworzenie gry po raz kolejny odpowiada studio KING Art Games.

The Critter Chronicles - Wieści ze świata (The Critter Chronicles, Call of Duty: Black Ops II) 22/11/12 - wiadomość - 2012-11-22
The Critter Chronicles

Xbox TV

Serwis Verge poinformował o najnowszych planach firmy Microsoft, powołując się na informatorów zaznajomionych z tematem. Z doniesień wynika, że amerykański koncern zamierza w przyszłym roku ujawnić specjalną, niskobudżetową wersję Xboksa 360, pozwalającą jedynie na uruchamianie różnego rodzaju aplikacji, a także najprostszych gier dla niedzielnych graczy. W artykule serwisu Verge pojawia się nazwa Xbox TV, choć na razie nie jest ona oficjalna. Należy dodać, że ewentualne wypuszczenie Xbox TV nie wpłynie w żaden sposób na plany dotyczące pełnoprawnego następcy Xboksa 360. Firma Microsoft nie potwierdza, ale też nie zaprzecza powyższym spekulacjom.

Curiosity

Peter Molyneux (założyciel studia 22 Cans) powiedział serwisowi CVG, że w przyszłym tygodniu eksperymentalny projekt Curiosity doczeka się aktualizacji wprowadzającej „sześć dużych, nowych cech”. Twórca nie chciał jednak zdradzić żadnych szczegółów – ujawnił tylko, że wspomniane funkcje „zostały zaprojektowane na podstawie obserwacji, w jaki sposób ludzie wchodzą w interakcje z Curiosity”. Więcej na temat Curiosity i popularności tego nietypowego projektu poczytacie w poprzednich wiadomościach.

Call of Duty: Black Ops II

Serwis news.com.au donosi, że Australijczyk Okan Kaya pobił Rekord Guinnessa w nieprzerwanym graniu. Wynik 135 godzin i 50 minut udało mu się osiągnąć w strzelaninie Call of Duty: Black Ops II na PlayStation 3, poprawiając poprzednie osiągnięcie o 15 godzin i 43 minuty. Regulamin pozwalał mu na robienie dziesięciominutowych przerw co każdą godzinę, z możliwością kumulowania tego czasu po kilku godzinach rozgrywki. Okan Kaya ma żonę i córkę, które cierpliwie czekały na jego powrót do domu. Rekordzista przyznaje, że w tej chwili ma dosyć ustanawiania kolejnych osiągnięć. Tym bardziej, że jak sam stwierdził, mogłoby to zakończyć się… pozwem rozwodowym ze strony żony.

Okan Kaya przed i w trakcie prawie 136-godzinnego maratonu / źródło: Kotaku.com.au - Wieści ze świata (The Critter Chronicles, Call of Duty: Black Ops II) 22/11/12 - wiadomość - 2012-11-22
Okan Kaya przed i w trakcie prawie 136-godzinnego maratonu / źródło: Kotaku.com.au

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: