Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Deadly 30 (PC)

Deadly 30 PC

Deadly 30 to zręcznościowa strzelanina z rodzaju „run and gun”, wzbogacona o elementy strategii typu „tower defense”. Gracz kieruje poczynaniami samotnego żołnierza, który usiłuje przetrwać 30 dni w świecie opanowanym przez zombie.

Akcji | tower defense | elementy strategiczne | strzelanki

PC Windows
Okładka Deadly 30 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2kwietnia2012

Deadly 30 jest dziełem tandemu deweloperskiego Iggy Zuk - Gonzalo Villagomez. Inspirując się klasycznymi horrorami z zombie, twórcy postanowili połączyć elementy oldskulowej strzelanki w stylu Green Beret oraz strategii „tower defense”.

Akcja gry osadzona została w świecie opanowanym przez hordy wygłodniałych zombie. Gracz kieruje poczynaniami żołnierza, który jako jeden z nielicznych ludzi wciąż stawia czoła żywym trupom. Aby przetrwać, bohater musi przeżyć kolejnych 30 dni i tyle samo nocy.

Rozgrywka podzielona jest na dwa zasadnicze elementy. Za dnia heros przemierza okoliczne tereny w poszukiwaniu broni (łącznie w grze pojawia się 17 rodzajów – od karabinu MP-40 aż po pistolety laserowe) i wyposażenia, które pomogą mu przetrwać noc, kiedy to jego skromna baza przeżywa prawdziwe oblężenie zombie.

Zabawa polega na strzelaniu do nacierających hord żywych trupów oraz przynajmniej czasowym powstrzymywaniu ich dzięki stawianym przeszkodom (płoty, zasieki itp.). W miarę postępów w grze heros spotyka kolejnych ocalałych, którzy wspomagają go w obronie bazy i walce z zombie.

Jak przystało na klasyczną strzelaninę typu „run and gun” wydarzenia ukazane są z perspektywy trzeciej osoby, a gracz obserwuje profile sylwetek bohaterów, którzy mogą poruszać się jedynie w dwóch płaszczyznach (prawo-lewo, góra-dół).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Deadly 30

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Deadly 30

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna (zgodna z DirectX 9.0c)
  • 50 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7