Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Super Hexagon (PC)

Super Hexagon PC

Minimalistyczna gra zręcznościowa wymagająca ogromnego refleksu. Sterujemy niewielkim trójkątem poruszającym się po krawędziach hexagonu i staramy się uniknąć zderzenia z nadlatującymi ze wszystkich stron formacjami.

Zręcznościowe | 2D | minimalistyczne | indie

PC Windows
Okładka Super Hexagon (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27listopada2012

Super Hexagon to niewielka produkcja niezależna stworzona pierwotnie na urządzenia mobilne z systemem iOS. Obejmujemy w niej kontrolę nad małym trójkątem przyczepionym do znajdującego się na środku ekranu sześciokąta - hexagonu. Zadanie gracza polega na takim przemieszczaniu się po jego krawędzi, aby uniknąć zmiażdżenia przez zbliżające się w zawrotnym tempie ze wszystkich stron kształty, często układające się w określone dla każdego z etapów formacje.

Terry Cavanagh, twórca tego tytułu mający na swoim koncie również grę VVVVVV, postanowił zawiesić wysoko poprzeczkę i na samym początku zabawy udostępnił graczom trzy poziomy trudności: trudny, trudniejszy i najtrudniejszy. Dla osób o stalowych nerwach i małpiej zręczności przygotowano również jeszcze bardziej wymagające poziomy, które odblokowują się po przeżyciu minuty na każdym z tych etapów. Wbrew pozorom jest to naprawdę nie lada wyzwanie, gdyż początkowo sukcesem jest przetrwanie przez kilka sekund wobec tempa napływania zabójczych linii.

Oprawa graficzna również podkreśla minimalistyczny charakter produkcji. Mamy do czynienia ze zmieniającymi się co kilkanaście sekund kolorami tła i pulsujących wielokątów. Do dalszej zabawy zagrzewa graczy elektroniczna muzyka skomponowana przez muzyka o pseudonimie Chipzel.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Gry podobne do Super Hexagon

Wymagania wiekowe Super Hexagon

odpowiednia dla każdego wieku