Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 września 2014, 11:26

Nadbiega Run SackBoy! Run! – mobilny endless runner osadzony w realiach serii LittleBigPlanet

Firma Sony zapowiedziała Run SackBoy! Run!, czyli endless runnera osadzonego w realiach cyklu LittleBigPlanet. Gra zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android oraz na konsolę przenośną PlayStation Vita.

Firma Sony coraz częściej eksperymentuje z przenoszeniem swoich konsolowych marek na urządzenia mobilne. Nigdy nie są to jednak konwersje istniejących tytułów, a zamiast tego znane postacie oraz światy stają się fundamentem pod nowe produkcje. Najnowszym tego przykładem jest zapowiedziana właśnie zręcznościówka Run SackBoy! Run!, czyli endless runner osadzony w realiach cyklu LittleBigPlanet, który zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android oraz na PlayStation Vita.

Rozgrywka przypominać ma tradycyjne produkcje typu endless runner. Otrzymamy zatem platformówkę, w której nasza postać będzie automatycznie pędziła w prawą stronę ekranu. Plansze wypełnione zostaną przeszkodami, a naszym zadaniem będzie unikanie zderzenia lub innego wypadku za pomocą komend wydawanych poprzez kreślenie palcem gestów na ekranie dotykowym. Jednocześnie, zgodnie z tradycjami serii, pojawią się także wrogowie do pokonania.

Podczas zabawy odwiedzimy trzy lokacje doskonale znane fanom cyklu, czyli The Gardens (ogrody), The Canyons (kaniony) oraz krainę Avalonia. Poziomy generowane mają być losowo i nie będą posiadały końca. Zamiast tego postać ma pędzić naprzód aż do momentu, w którym nasz błąd zakończy jej bieg.

Podczas eksplorowania świata Run SackBoy! Run! będziemy zbierali specjalne bąbelki, za które kupimy potem dodatkowe stroje zapewniające bonusy do zdobywanych wyników punktowych. Nie zabraknie również przedmiotów pozwalających na krótkotrwałe aktywacje umiejętności specjalnych. O brak nudy ma zadbać system misji, regularnie przydzielający nowe zlecenia. Ponadto pojawi się możliwość rzucania wyzwań innym użytkownikom i konkurowania z nimi w ramach sieciowych rankingów.

Premiera Run SackBoy! Run! zaplanowana została na październik tego roku; gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Co ciekawe, autorzy zaimplementują współpracę z konsolowym LittleBigPlanet 3 i w rezultacie sukcesy na urządzeniach mobilnych pozwolą na odblokowanie ekskluzywnych kostiumów na PlayStation 3 i PlayStation 4.