Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 lipca 2016, 16:53

autor: Entelarmer

Life is Strange dostanie serial telewizyjny

Studio DONTNOD zapowiedziało serial telewizyjny oparty o epizodyczną przygodówkę Life is Strange. Za jego stworzenie będą odpowiadać studia dj2 Entertainment oraz Legendary Digital.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o udostępnieniu za darmo pierwszego epizodu Life is Strange – uznanej przygodówki od studia DONTNOD. Teraz zaś okazuje się, że wydanie pięciu epizodów bynajmniej nie będzie zakończeniem przygody z uniwersum gry. Nie chodzi jednak o drugi sezon, lecz o telewizyjną adaptację aktorską. Ekranizacja przyjmie formę serialu, a za stworzenie jej odpowiadać będzie Legendary Digital Studios, wraz z – rzecz jasna – firmą Square Enix oraz studiem dj2 Entertainment. Jak na razie telewizyjne Life is Strange nie ma jeszcze ani reżysera, ani scenarzysty – nad projektem czuwają Dmitri Johnson i Dan Jevons z dj2 (pracujący także nad kinowymi przygodami jeża Sonica) oraz Cory Lanier i Greg Siegel z Legendary Digital. Ten ostatni wyraził swoje zadowolenie z udziału w produkcji serialu:

Life is Strange jest jednym z tych rzadkich dzieł łączących znakomicie zaprojektowane postacie i fabułę z niezwykle wciągającą rozgrywką. Doskonale nadaje się do adaptacji na film aktorski. Jesteśmy bardzo podekscytowani naszą współpracą z Square Enix, DONTNOD Entertainment i dj2, dzięki której powołamy do życia świat Arcadia Bay w nowy, ekscytujący sposób”.

W Life is Strange gracze wcielają się w rolę Max Caufield, która wraca po długiej nieobecności do rodzinnego miasteczka i wraz z przyjaciółką, Chloe Price, stara się rozwiązać zagadkę zaginięcia koleżanki ze szkoły. Rozgrywka czerpie garściami z dzieł studia Telltale Games, skupiając się na dialogach i podejmowaniu decyzji. Dochodzi do tego zdolność bohaterki do manipulowania czasem, pozwalająca jej poznać konsekwencje swoich poczynań. Ostatni epizod pierwszego sezonu gry zadebiutował pod koniec zeszłego roku.