Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 lipca 2016, 16:53

autor: Entelarmer

Life is Strange dostanie serial telewizyjny

Studio DONTNOD zapowiedziało serial telewizyjny oparty o epizodyczną przygodówkę Life is Strange. Za jego stworzenie będą odpowiadać studia dj2 Entertainment oraz Legendary Digital.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o udostępnieniu za darmo pierwszego epizodu Life is Strange – uznanej przygodówki od studia DONTNOD. Teraz zaś okazuje się, że wydanie pięciu epizodów bynajmniej nie będzie zakończeniem przygody z uniwersum gry. Nie chodzi jednak o drugi sezon, lecz o telewizyjną adaptację aktorską. Ekranizacja przyjmie formę serialu, a za stworzenie jej odpowiadać będzie Legendary Digital Studios, wraz z – rzecz jasna – firmą Square Enix oraz studiem dj2 Entertainment. Jak na razie telewizyjne Life is Strange nie ma jeszcze ani reżysera, ani scenarzysty – nad projektem czuwają Dmitri Johnson i Dan Jevons z dj2 (pracujący także nad kinowymi przygodami jeża Sonica) oraz Cory Lanier i Greg Siegel z Legendary Digital. Ten ostatni wyraził swoje zadowolenie z udziału w produkcji serialu:

Life is Strange jest jednym z tych rzadkich dzieł łączących znakomicie zaprojektowane postacie i fabułę z niezwykle wciągającą rozgrywką. Doskonale nadaje się do adaptacji na film aktorski. Jesteśmy bardzo podekscytowani naszą współpracą z Square Enix, DONTNOD Entertainment i dj2, dzięki której powołamy do życia świat Arcadia Bay w nowy, ekscytujący sposób”.

W Life is Strange gracze wcielają się w rolę Max Caufield, która wraca po długiej nieobecności do rodzinnego miasteczka i wraz z przyjaciółką, Chloe Price, stara się rozwiązać zagadkę zaginięcia koleżanki ze szkoły. Rozgrywka czerpie garściami z dzieł studia Telltale Games, skupiając się na dialogach i podejmowaniu decyzji. Dochodzi do tego zdolność bohaterki do manipulowania czasem, pozwalająca jej poznać konsekwencje swoich poczynań. Ostatni epizod pierwszego sezonu gry zadebiutował pod koniec zeszłego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Life is Strange

Life is Strange