Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2023, 18:36

autor: Zuzanna Domeradzka

Oryginalne Life Is Strange zdobyło wielką popularność, choć wynik jest zasługą podziału na epizody

Studio Don’t Nod poinformowało, że ponad dwie dziesiątki milionów osób zagrało w oryginalne Life Is Strange. To duże osiągnięcie dla kilkuletniej przygodówki.

Źródło fot. store.steampowered.com
i

Gry z serii Life Is Strange to jedne z bardziej popularnych produkcji w dorobku francuskiego studia Dont’t Nod. Z okazji obchodzonego dzisiaj przez Amerykanów Święta Dziękczynienia twórcy tych przygodówek podziękowali fanom, którzy zagrali w wydaną w 2015 roku pierwszą część. Dowiedzieliśmy się przy tym, że ponad 20 milionów graczy odpaliło oryginalne Life Is Strange.

Trzeba przyznać, że jak na produkcję z niezbyt skomplikowaną rozgrywką, w której kluczową rolę odgrywa fabuła, jest to naprawdę imponujący wynik. Przede wszystkim to gry akcji i RPG przyciągają do siebie miliony graczy m.in. oryginalnymi mechanikami, oprawą graficzną czy tym, że bazują na znanej marce – tego typu przykłady można wymieniać bez końca. Popularność pierwszego Life Is Strange jest więc nietypowym przypadkiem.

Warto mieć jednak na uwadze, że gra z obdarzoną zdolnością manipulowania czasem Max Caulfield w roli głównej była wydawana z podziałem na epizody, których w sumie jest pięć. Ponadto pierwszy odcinek Life Is Strange jest dostępny całkowicie za darmo, co może być głównym powodem dwudziestomilionowej „widowni”.

Podana przez twórców liczba to najpewniej zbiorczy wynik osób, które miały styczność z którymkolwiek epizodem na wszystkich platformach, na jakich ukazała się gra. A tych jest naprawdę sporo – Life Is Strange wydane zostało na konsole PS3, PS4, Xbox 360 i Xbox One oraz PC-ty, a także urządzenia z systemami Android i iOS, a w 2022 roku trafiło również na PS5, XSX/S i Switcha w zremasterowanej formie.

Jak wspomnieliśmy wyżej, „jedynka” ukazała się w 2015 roku (pierwszy odcinek zadebiutował w styczniu), więc miała naprawdę dużo czasu, aby zgromadzić łącznie 20 milionów graczy.

Jeśli jeszcze nie znacie historii studentki Max Caulfield i jej przyjaciółki Chloe Price, to dobrą okazją na zapoznanie się z nią jest wspomniana kolekcja remasterów. W jej skład wchodzą odświeżone wersje pierwszej części oraz jej prequela, Before the Storm, wraz z dodatkami. W ramach trwającej właśnie wyprzedaży na Steamie możecie zakupić Life Is Strange Remastered Collection za 80 zł.

  1. Life Is Strange – strona gry
  2. Life Is Strange: Episode 1 na Steamie