Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 lipca 2018, 19:46

autor: Serek

Premiera Life is Strange na Androidzie

Square Enix, wydawca pięcioodcinkowego Life is Strange, poinformowało, że od dziś można pobierać ich grę na urządzenia z systemem Android. Mobilna wersja produkcji oferuje identyczną zawartość co odsłony na duże platformy, dodając do tego chociażby usprawniony tryb fotograficzny.

Max i Chloe powracają, tym razem w wersji kieszonkowej. - Premiera Life is Strange na Androidzie - wiadomość - 2018-07-19
Max i Chloe powracają, tym razem w wersji kieszonkowej.

Dziś premiera Life is Strange na urządzeniach z systemem Android. Firma Square Enix udostępniła użytkownikom wszystkie pięć epizodów dzieła studia DONTNOD Entertainment. Niedawno informowaliśmy Was o przedpremierowej rejestracji, dzięki której powinniście dostać powiadomienie o dostępie do gry. Jeżeli ktoś nie zdecydował się skorzystać z tej opcji, to nic straconego, bowiem produkcja jest już dostępna dla wszystkich w Google Play, a pierwszy sezon możecie pobrać za darmo.

Pojawienie się Life is Strange na Androidzie wydaje się świetną wiadomością zarówno dla fanów produkcji jak i graczy, którzy nie mieli jeszcze okazji obcować z tytułem. Wydanie na urządzenia z systemem od Google nie będzie w żaden sposób zubożone względem wcześniejszej wersji na iOS. Warto odnotować, że do poprawnego działania gry niezbędne jest urządzenie z Androidem w wersji co najmniej 6.0 oraz wsparcie dla OpenGL 3.1, 64-bitowy procesor ARM i minimum 2 GB pamięci RAM. Według komentarzy, w zamian za to dostajemy port, który jest w pełni zoptymalizowany pod urządzenia mobilne oraz działa nienagannie. Niewykluczone, że produkcję uda się uruchomić na słabszym sprzęcie, pytanie tylko, czy uda się wtedy pograć w zadowalający sposób. Trzeba również pamiętać, że jeśli zdecydujecie się na odpalenie gry na gorszym tablecie lub smartfonie, robicie to na własną odpowiedzialność.

Przeniesienie produkcji na urządzenia z systemem Android przyniosło kilka nowości. Pojawiła się chociażby możliwość korzystania z zewnętrznych kontrolerów oraz nowy tryb fotograficzny. Ten zaś pozwala na modyfikowanie zrobionych fotek za pomocą specjalnych filtrów i łatwe dzielenie się nimi ze znajomymi. Gracze mogą również podzielić się swoimi postępami w grze w mediach społecznościowych i porównać swoją wersję historii z wyborami przyjaciół.

Jeżeli chodzi o cenę produktu, to jest kilka możliwości. Pierwszy epizod jest oczywiście za darmo, natomiast drugi można kupić w promocyjnej cenie za 4,89 zł. Kolejne epizody są wydatkiem rzędu 23,69 zł każdy. Można również kupić przepustkę sezonową, która kosztuje na ten moment 43,99 zł. Każdy, kto nie miał okazji zapoznać się z historią Max i Chloe, powinien spróbować swoich sił chociaż w darmowym pierwszym odcinku tej wielokrotnie nagradzanej produkcji. Fanom marki przenośna wersja gry może umilić oczekiwanie na premierę Life is Strange 2.

  1. Oficjalna strona producenta
  2. Oficjalna strona wydawcy
  3. Life is Strange na Androidzie
  4. Life is Strange na iOS