Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2016, 16:58

autor: Makek

Life is Strange – pierwszy epizod dostępny za darmo

Square Enix, wydawca przygodowej gry Life is Strange, podał właśnie informację o udostępnieniu pierwszego epizodu tej produkcji za darmo. Z oferty będzie można skorzystać od jutra na wszystkich platformach, na jakich pojawił się ten tytuł.

Gracze z pewnością mają dzisiaj powody do zadowolenia. Kilka godzin wcześniej informowaliśmy Was o udostępnieniu za darmo dodatku DLC do Battlefielda 4, a tymczasem twórcy gry Life is Strange poinformowali, że od 21 lipca – czyli od jutra – będzie można pobrać pierwszy odcinek tej epizodycznej przygodówki bez dodatkowych opłat.

Darmowy pierwszy epizod Life is Strange z pewnością zapozna wielu graczy z historią Max i Chloe. - Life is Strange – pierwszy epizod dostępny za darmo - wiadomość - 2016-07-20
Darmowy pierwszy epizod Life is Strange z pewnością zapozna wielu graczy z historią Max i Chloe.

Na oficjalnej stronie internetowej gry pojawiły się już odnośniki do sklepów, w których od jutra będzie można legalnie zaopatrzyć się w pierwszy epizod. Warto zaznaczyć, że jest to oferta skierowana do posiadaczy wszystkich platform, na jakich pojawiło się Life is Strange – tj. PC, Xboksa 360, Xboksa One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Na ten moment nie wiemy jednak, czy będzie to oferta ograniczona czasowo. Twórcy w oświadczeniu nie wspomnieli nic o jej końcu, więc być może pierwszy epizod będzie darmowy już na zawsze.

Life is Strange – pierwszy epizod dostępny za darmo - ilustracja #2

Life is Strange to opracowana przez francuskie studio DONTNOD epizodyczna gra przygodowa, wzorowana na produkcjach firmy Telltale Games. Główną jej bohaterką jest Max Caulfield, która wraz ze swoją przyjąciółką z czasów dzieciństwa – Chloe Price – próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia koleżanki ze szkoły. Cechą charakterystyczną rozgrywki jest zdolność Max do manipulowania czasem, co pozwala jej poznawać konsekwencje podejmowanych przez nią decyzji, by ostatecznie wybrać tę najwłaściwszą. Gra posiada klimatyczny soundtrack złożony z wielu licencjonowanych utworów takich artystów jak Syd Matters, Foals czy Local Natives.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Life is Strange

Life is Strange