Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2019, 19:51

Games with Gold w listopadzie - m.in. Star Wars i Sherlock Holmes

Znamy listę pozycji, które w listopadzie udostępnione zostaną abonentom Xbox Live Gold. Gracze mogą liczyć na cztery produkcje: Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter, The Final Station, Star Wars: Jedi Starfighter oraz Joy Ride Turbo.

Poznaliśmy listę tytułów, które w listopadzie udostępnione zostaną osobom korzystającym z programu Games with Gold. Posiadacze konsoli Xbox 360 mogą liczyć na gry Star Wars: Jedi Starfighter oraz Joy Ride Turbo. Trafią one również do użytkowników Xboksa One (w ramach wstecznej kompatybilności), którzy dodatkowo otrzymają jeszcze Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter i The Final Station.

Poszczególne produkcje będą dostępne w następujących terminach:

Gra:

Platformy:

Dostępność:

Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter

Xbox One

1-30 listopada

The Final Station

Xbox One

16 listopada - 15 grudnia

Star Wars: Jedi Starfighter

Xbox 360/Xbox One

1-15 listopada

Joy Ride Turbo

Xbox 360/Xbox One

16-30 listopada

Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter w listopadzie trafi do Games with Gold. - Games with Gold w listopadzie - m.in. Star Wars i Sherlock Holmes - wiadomość - 2019-10-30
Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter w listopadzie trafi do Games with Gold.
  1. Oficjalna strona internetowa usługi Games with Gold

Gry na Xboksa One

Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter

Dziewiąta odsłona cyklu przedstawiającego przygody legendarnego, wiktoriańskiego detektywa - Sherlocka Holmesa. Na bohatera i jego przyjaciela Johna Watsona czeka pięć spraw kryminalnych, do których rozwiązania przyda się oczywiście dedukcja. Jest to gra przygodowa, w której nie brak eksploracji, zbierania przedmiotów oraz prowadzenia rozmów. Rozgrywka nie opiera się jednak na samym rozwiązywaniu zagadek, deweloperzy ze studia Frogwares urozmaicili ją również o elementy znane z gier akcji. Dzięki nieliniowej fabule Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter jest tytułem, do którego można powracać.

The Final Station

Druga pozycja w zestawieniu również należy do gatunku gier przygodowych, choć znaleźć w niej można także elementy charakterystyczne dla survivali oraz strzelanek. Gra utrzymana jest w postapokaliptycznym klimacie i przestawia świat zdziesiątkowany przez wirus. Wraz z głównym bohaterem i jego pasażerami przemierzamy zrujnowane lokacje pociągiem. Do naszych zadań należy dbanie o pozostałych członków eskapady, zapewnianie im prowiantu oraz bezpieczeństwa.

The Final Station może przypaść do gustu entuzjastom dwuwymiarowych produkcji oraz grafiki pixel-art. Warto również wspomnieć, że deweloperzy ze studia Do My Best Games inspirowali się polską grą This War of Mine.

Gry na Xboksa 360 i Xboksa One

Star Wars: Jedi Starfighter

Gra jest prostym symulatorem statku kosmicznego i nawiązuje do wydarzeń ukazanych w filmie Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów. Jej główną bohaterką jest należąca do zakonu Jedi Ada Gallia, która zostaje wysłana przez radę do systemu Karthakk celem zbadania niepokojących wydarzeń, jakie miały tam miejsce. Uzdolniona adeptka Mocy jest także znakomitym pilotem, dlatego w jej ręce oddany zostaje jeden z nowych prototypów myśliwców. Historia skupia się głównie na postaci Ady, jednak w części misji mamy też możliwość wcielenia się w pirata Nyma i przejęcie sterów jego statku kosmicznego o nazwie Havoc.

Joy Ride Turbo

Ostatni tytuł na liście należy do gatunku zręcznościowych gier wyścigowych i jest kontynuacją Kinect Joy Ride. W przeciwieństwie jednak do wspomnianej pozycji, Joy Ride Turbo nie powstało z myślą o użytkownikach Kinecta. Sterowanie odbywa się tu w klasyczny sposób - za pomocą pada. Jest to luźna gra, w której bardzo łatwo wykonujemy niesamowite i niezwiązane z realizmem akrobacje. W roli kierowców możemy natomiast zobaczyć awatary graczy z New Xbox Experience.