Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka SMASH+GRAB (PC)

SMASH+GRAB PC

Ukierunkowana na rozgrywkę w trybie multiplayer trzecioosobowa gra akcji autorstwa studia United Front Games. Akcję SMASH+GRAB osadzono w ponurej przyszłości, w świecie rządzonym przez potężne korporacje; samą grę zrealizowano jednak w mocno satyrycznym i przerysowanym stylu.

Akcji | TPP | science fiction | hack'and'slash | beat 'em up | sieciowe | multiplayer | kooperacja

PC Windows
Okładka SMASH+GRAB (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

SMASH+GRAB na platformie PC to zbudowana z myślą o zabawie wieloosobowej trójwymiarowa gra akcji, osadzona w niedalekiej przyszłości. Za stworzenie tytułu odpowiada kanadyjskie studio United Front Games, najlepiej znane dzięki wzorowanym na serii Grand Theft Auto Sleeping Dogs, wydanym w 2012 roku i cieszącym się ciepłym przyjęciem graczy. SMASH+GRAB to pierwszy w pełni niezależny projekt dewelopera, a także pierwszy, który trafił do programu Wczesnego Dostępu na Steamie.

Fabuła

Akcja SMASH+GRAB rozgrywa się w ponurej przyszłości, której wizja nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas niezliczone powieści oraz filmy z gatunku dystopijnego science fiction. Całość została jednak zrealizowana w satyrycznym i przerysowanym stylu, wyśmiewającym konsumpcyjny styl życia. Światem rządzą potężne korporacje, żelazną ręką utrzymujące kontrolę nad ludźmi. Gracze wcielają się w członków gangu uczestniczącego w podziemnym rozrywkowym show. Poszczególne grupy przestępców walczą w nim o to, która z nich jak najszybciej rozkradnie z witryn sklepowych towary warte 50 tysięcy dolarów.

Mechanika

Akcja SMASH+GRAB przedstawiona jest z perspektyw trzeciej osoby. W przeciwieństwie do większości produkcji nastawionych na zabawę wieloosobową, gracze najczęściej walczą z przeciwnikami korzystając jedynie z pieści i broni białej. W rywalizacji biorą udział dwie pięcioosobowe drużyny. W skład każdej z nich wchodzi przywódca, jego zastępca oraz trzech zwykłych „żołnierzy”. Areną ich zmagań są pasaże handlowe oraz miejskie ulice.

Podstawowym celem grupy jest kradzież jak największej liczby towarów. Oczywiście przeciwna drużyna, mająca identyczny cel, stara się jej w tym przeszkodzić. W walce z oponentami używamy wszelkiego rodzaju pałek i zaimprowizowanych narzędzi, które tworzymy dzięki systemowi craftingu. Gracze mają możliwość chwytania przeciwników, kontrowania i unikania ataków, a także używania widowiskowych ciosów. Pokonani wrogowie zostawiają po sobie ekwipunek oraz skradziony towar. SMASH+GRAB zawiera system rozwoju postaci. Zdobywając kolejne poziomy doświadczenia, odblokowujemy pasywne zdolności oraz stroje i akcesoria dla bohaterów.

Kwestie techniczne

Tytuł oferuje dopracowaną oprawę graficzną, która nie wyróżnia się jednak niczym szczególnym na tle innych produkcji z gatunku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do SMASH+GRAB

Wymagania wiekowe SMASH+GRAB

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe SMASH+GRAB

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel i7 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel i5 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7

Danteveli_ Ekspert 1 października 2016

Studio United Front Games stworzyło jedną z najfajniejszych gier z otwartym światem. Może to klimat klasycznych filmów z Hong Kongu sprawił, że Sleeping Dogs trafiło idealnie w mój gust. W każdym razie Sleeping Dogs tak bardzo mi się spodobało, że zdecydowałem się w ciemno zakupić kolejny tytuł tworzony przez wspomniane studio. Smash+Grab dostępne jest na razie w ramach usługi wczesnego dostępu Steam. Oznacza to, że mamy do czynienia z nieukończoną grą, za którą ktoś żąda od nas niemałej ilości kasy. Tylko czy warto wybulić te 20 euro na gierkę, przed którą jeszcze daleka droga do premiery?

7.0
Wieści ze świata (Battlefield 1, Dead Rising 4, Smash+Grab) 20/10/2016
Wieści ze świata (Battlefield 1, Dead Rising 4, Smash+Grab) 20/10/2016

wiadomość20 października 2016

Dziś piszemy o szczegółach usługi wynajmowania serwerów w grze Battlefield 1 (ceny, termin udostępnienia i funkcje), DLC zawartych w przepustce sezonowej do Dead Rising 4 oraz o zwrotach pieniędzy za Smash+Grab. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zamknięto dewelopera Sleeping Dogs
Zamknięto dewelopera Sleeping Dogs

wiadomość18 października 2016

United Front Games, studio odpowiedzialne za Sleeping Dogs, zostało zamknięte. Najnowszy projekt firmy – Smash + Grab – przestał być dostępny w usłudze wczesnego dostępu serwisu Steam.

Wieści ze świata (Smash+Grab, Heroes of the Storm, Grim Dawn, Tribes: Ascend) 28/9/2016
Wieści ze świata (Smash+Grab, Heroes of the Storm, Grim Dawn, Tribes: Ascend) 28/9/2016

wiadomość28 września 2016

Dziś piszemy o debiucie Smash+Grab (nowego dzieła twórców Sleeping Dogs) we Wczesnym Dostępie na Steamie, aktualizacji do Heroes of the Storm ze świeżą postacią (Zarią) i mapą, pierwszych informacjach o dużym dodatku do Grim Dawn oraz o patchu 1.4 do Tribes: Ascend. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Smash + Grab - nowa gra twórców Sleeping Dogs zmierza na PC
Smash + Grab - nowa gra twórców Sleeping Dogs zmierza na PC

wiadomość23 sierpnia 2016

Producenci ze studia United Front Games, którzy odpowiadali za przygotowanie Sleeping Dogs, zaprezentowali swój kolejny projekt. Jest nią Smash + Grab, czyli satyryczna kooperacyjna gra multiplayer, w której wcielimy się w członka jednego z dwóch rywalizujących gangów, starających się jak najszybciej obrabować różnego rodzaju sklepy.