Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2016, 20:04

autor: Ender

Smash + Grab - nowa gra twórców Sleeping Dogs zmierza na PC

Producenci ze studia United Front Games, którzy odpowiadali za przygotowanie Sleeping Dogs, zaprezentowali swój kolejny projekt. Jest nią Smash + Grab, czyli satyryczna kooperacyjna gra multiplayer, w której wcielimy się w członka jednego z dwóch rywalizujących gangów, starających się jak najszybciej obrabować różnego rodzaju sklepy.

Kanadyjskie studio deweloperskie United Front Games zaprezentowało kolejny projekt. Producent, który znany jest przede wszystkim dzięki wydanemu w 2012 roku Sleeping Dogs, wbrew oczekiwaniom fanów nie powróci jednak na ulice Hong Kongu. W zamian za to twórcy zaoferują graczom nową kooperacyjną produkcję multiplayer zatytułowaną Smash + Grab. Gra tworzona jest z myślą o komputerach PC. W przyszłym miesiącu pojawi się ona na Steamie w programie wczesnego dostępu. Cena oraz model biznesowy tytułu pozostają na razie tajemnicą.

Akcja Smash + Grab rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której światem rządzą potężne korporacje. Gracze wcielają się w członków gangu uczestniczącego w podziemnym rozrywkowym show. Poszczególne grupy przestępców walczą ze sobą o to, która z nich jak najszybciej rozkradnie z witryn sklepowych towary warte 50 tysięcy dolarów. W rywalizacji biorą udział dwie pięcioosobowe druzyny. W skład każdej z nich wchodzi przywódca, jego zastępca oraz trzech zwykłych „żołnierzy”. Areną ich zmagań są pasaże handlowe oraz miejskie ulice. Całość została zrealizowana w satyryczny i przerysowany sposób.

Podstawowym celem grupy jest kradzież jak największej liczby towarów. Oczywiście przeciwna drużna, mająca identyczny cel, będzie starała się w tym przeszkodzić. W walce z oponentami będziemy używać broni białej, a także wszelkiego rodzaju pałek i zaimprowizowanych narzędzi, które tworzymy dzięki systemowi craftingu. Gracze mają możliwość chwytania przeciwników, kontrowania i unikania ataków, a także używania widowiskowych ciosów. Trailer przedstawia duże starcia gangów, które najprawdopodobniej będzie można odtworzyć w trakcie większości meczów. Pokonani wrogowie zostawiają po sobie ekwipunek oraz skradziony towar. Smash + Grab posiada system rozwoju postaci. Zdobywając kolejne poziomy doświadczenia odblokowywać będziemy pasywne zdolności oraz stroje i akcesoria dla bohaterów.

Udostępniona we wrześniu wersja Smash + Grab będzie oferowała w sumie dwie mapy, siedmiu grywalnych liderów oraz trzynastu zastępców. W nasze ręce trafi dwanaście bazowych modeli broni i osiemnaście ich modyfikacji. Dodatkowe postacie, tryby zabawy oraz uzbrojenie ma być dodawane w kolejnych miesiącach.

W przyszłym miesiącu gra pojawi się w programie wczesnego dostępu - Smash + Grab - nowa gra twórców Sleeping Dogs zmierza na PC - wiadomość - 2016-08-23
W przyszłym miesiącu gra pojawi się w programie wczesnego dostępu
  1. Oficjalna strona gry Smash + Grab
  2. Smash + Grab w serwisie Steam