Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2016, 15:56

autor: Góral

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - problemy z aktywacją PC-towej wersji [news zaktualizowany]

PC-towcy, którzy nabyli Deus Ex: Rozłam Ludzkości, mogą nie mieć powodów do zadowolenia. W przypadku polskiego wydania gry okazało się bowiem, że program generujący klucz na platformę Steam (autorstwa firmy Denuvo) nie działa prawidłowo w systemie Windows 7.

AKTUALIZACJA:

Właśnie dostaliśmy informację od Cenegi, że udostępniono już poprawioną wersję programu, którą znajdziecie w tym miejscu. Dystrybutor zaznaczył, że aplikacja może zostać uznana przez Windows za szkodliwą. W takim przypadku trzeba kliknąć w „Więcej informacji” i wybrać opcję „Uruchom mimo to”. Dodatkowe szczegóły znajdziecie w oficjalnym FAQ.

Jak zapewne dobrze wiecie, dziś na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych zadebiutowała wyczekiwana gra Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Produkcja zebrała sporo pochlebnych opinii i z pewnością jest to ciekawa propozycja nie tylko dla największych fanów serii. Niestety okazało się, że nie jest wolna od błędów, i nie chodzi tu o rozgrywkę. W PC-towym wydaniu na płycie z grą nie znajduje się klucz na Steama, lecz program, którego zadaniem jest wygenerowanie go na podstawie innego kodu dołączanego do produkcji. Rozwiązanie to samo w sobie jest dość dziwne, ale zapewne przeszłoby bez większego echa, gdyby nie fakt, że w przypadku Windowsa 7 pojawia się błąd uniemożliwiający uzyskanie klucza aktywacyjnego. Firma Cenega, polski dystrybutor gry, zdaje sobie sprawę z problemu i wystosowała oświadczenie o następującej treści:

„Na płycie znajduje się program stworzony przez Denuvo. W skrócie – w pudełku nie ma klucza Steam, jest klucz do aplikacji. Klient uruchamia aplikację z płyty, wprowadza ten klucz i w ten sposób uzyskuje klucz Steam. Przy próbie aktywacji gry na Windows 7 użytkownicy mogą otrzymać komunikat błędu. Problem nie powinien pojawiać się na komputerach z Windows 8/10. Rozwiązanie problemu znajduje się na naszej stronie: http://www.cenega.pl/pomoc-techniczna/deus-ex-rozlam-ludzkosci (punkt 2). Pracujemy również nad udostępnieniem narzędzia, które umożliwi aktywację w bardziej zautomatyzowany sposób, bez konieczności wykonywania powyższych kroków.”

Deus Ex: Rozłam Ludzkości – wersja PC-towa nie została jeszcze odblokowana, a już sprawia problemy. - Deus Ex: Rozłam Ludzkości - problemy z aktywacją PC-towej wersji - wiadomość - 2016-08-23
Deus Ex: Rozłam Ludzkości – wersja PC-towa nie została jeszcze odblokowana, a już sprawia problemy.

Gdyby zalecenia dystrybutora nie zadziałały, najlepiej jest skontaktować się z działem pomocy technicznej Cenegi, wysyłając maila na adres [email protected]. Pamiętajcie, by w treści wiadomości zawrzeć dokładny opis problemu oraz klucz aktywacyjny gry. Deus Ex: Rozłam Ludzkości zostanie odblokowany na Steamie za kilka godzin.