Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2016, 09:38

Zamknięto dewelopera Sleeping Dogs

United Front Games, studio odpowiedzialne za Sleeping Dogs, zostało zamknięte. Najnowszy projekt firmy – Smash + Grab – przestał być dostępny w usłudze wczesnego dostępu serwisu Steam.

Zapowiedziana w sierpniu tego roku gra sieciowa Smash + Grab najprawdopodobniej nie doczeka się pełnego wydania. Powodem tej sytuacji jest zamknięcie firmy odpowiedzialnej za tworzenie gry – United Front Games. Początkowo były to tylko plotki w serwisie NeoGaf, stopniowo jednak potwierdzane przez anonimowe źródła związane z deweloperem, a w końcu nawet przez pracowników na Twitterze.

Czy to ostatni salut United Front Games? - Zamknięto dewelopera Sleeping Dogs - wiadomość - 2016-10-18
Czy to ostatni salut United Front Games?

Powód zaprzestania działalności nie jest znany, lecz może mieć to związek z niedawnym debiutem we Wczesnym Dostępie Steam Smash + Grab pierwszej zupełnie niezależnej produkcji studia. Tuż po prapremierze gra zaliczyła także darmowy weekend, wraz z 15-procentową obniżką ceny. W perspektywie najnowszych informacji, promocja ta najprawdopodobniej była ostatnią szansą na utrzymanie studia przy życiu.

Smash + Grab miało skupiać się na trybie wieloosobowym oferującym zabawę 5 vs 5 i polegającym na rozkradaniu towarów. Podczas rozgrywki wcielić się można było w członków rywalizujących ze sobą gangów, zaopatrzonych w różnorakie bronie białe. Dodatkowo tytuł posiadał rozbudowany system walki wręcz, system craftingu oraz rozwój postaci. W tym momencie z karty produktu w serwisie Steam zniknęła możliwość jego zakupu.

Kanadyjskie studio United Front Games zostało założone w 2007 roku. Zespół miał na koncie mniejsze tytuły, jak ModNation Racers czy LittleBigPlanet Karting. Współpracował też ze Square Enix nad grą Tomb Rider. Najbardziej rozpoznawalnym projektem firmy było jednak Sleeping Dogs – dobrze odebrana trzecioosobowa gra akcji, określana jako GTA w Hong Kongu.