Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2016, 14:24

autor: Draug

Wieści ze świata (Smash+Grab, Heroes of the Storm, Grim Dawn, Tribes: Ascend) 28/9/2016

Dziś piszemy o debiucie Smash+Grab (nowego dzieła twórców Sleeping Dogs) we Wczesnym Dostępie na Steamie, aktualizacji do Heroes of the Storm ze świeżą postacią (Zarią) i mapą, pierwszych informacjach o dużym dodatku do Grim Dawn oraz o patchu 1.4 do Tribes: Ascend. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Smash+Grab – Early Access gry od twórców Sleeping Dogs

Zgodnie z zapowiedzią, znane z gry Sleeping Dogs studio United Front Games wypuściło swoje kolejne dzieło – sieciowe Smash+Grab – w programie Steam Early Access. Przypomnijmy, że jest to zwariowana i brutalna gra akcji, w której gracze stają na czele pięcioosobowych gangów (własnoręcznie dobranych i wyposażonych w rozmaitą broń białą), by brać udział w bezpardonowej rywalizacji, polegającej na jak najefektywniejszym rabowaniu sklepów w ramach swoistego show przyszłości. Na razie do dyspozycji są dwie mapy, dwa warianty rozgrywki i siedmioro grywalnych przywódców gangów (wraz z 13 porucznikami kontrolowanymi przez SI), ale zawartość będzie z czasem uzupełniana. Faza wczesnego dostępu ma potrwać ok. sześć miesięcy, więc premiery Smash+Grab możemy oczekiwać w pierwszym lub drugim kwartale 2017 roku. Do 4 października grę można kupić z 15-procentowym rabatem – za 16,99 euro, czyli ok. 73 zł.

Heroes of the Storm – nowa postać (Zaria) i mapa

Zgodnie z zapowiedziami z gamescomu, Heroes of the Storm doczekało się aktualizacji wprowadzającej kolejną postać z Overwatch – jest to Zaria, która w MOB-ie Blizzarda pełni funkcję wojowniczki walczącej na dystans. Ten sam patch wprowadził również dodatkową mapę – inspirowany serią StarCraft Poligon Nuklearny. Jednocześnie deweloper dokonał mnóstwa zmian w różnych aspektach rozgrywki, z naciskiem na wyważenie postaci (najszerzej zakrojone modyfikacje dotknęły Nazebo, Czena i E.T.C.). Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Na koniec przypomnijmy, że najnowsza aktualizacja jest częścią wydarzenia Machiny Wojny, w ramach którego Heroes of the Storm otrzymało w minionych tygodniach jeszcze jedną postać (Alaraka) i mapę (Placówkę na Braxis) z uniwersum StarCrafta.

Grim Dawn – pierwsze informacje o dużym dodatku

Już od kilku miesięcy wiemy, że Grim Dawn za jakiś czas doczeka się dużego rozszerzenia – i studio Crate Entertainment wreszcie zaczęło zdradzać, co w nim znajdziemy. Głównym wrogiem w dodatku będą Aetherials, reprezentowani przez nowych przeciwników (np. widoczne na poniższym obrazku impy). Niestety, oprócz tego potwierdzono tylko rzeczy oczywiste – szykowane są niedostępne wcześniej obszary do zwiedzenia, gdzie kryć będą się świeże przedmioty do zdobycia.

Jak widać, deweloper poskąpił konkretów, ale na pocieszenie zostają doniesienia o łatce 1.0.0.6, która właśnie weszła w fazę testowania i trafi w ręce graczy wkrótce (jeszcze przed końcem września albo na początku października). W patchu oprócz rozmaitych poprawek znajdzie się 28 nowych przedmiotów do zdobycia.

Wieści ze świata (Smash+Grab, Heroes of the Storm, Grim Dawn, Tribes: Ascend) 28/9/2016 - ilustracja #3

Tribes: Ascend z aktualizacją 1.4

Minął rok od reaktywacji, a Tribes: Ascend nadal się rozwija. Studio Hi-Rez wypuściło właśnie aktualizację 1.4 do tej strzelanki sieciowej, która poprawia wyważenie rozgrywki poprzez liczne zmiany w wyposażeniu graczy. Na przykład broń przyboczna i automatyczna zostały scalone w jedną kategorię, użytkownicy ciężkiego pancerza mogą teraz nosić trzy bronie zamiast czterech, a dyski do rzucania zostały wyrzucone z gry. Oprócz tego zmodyfikowano statystyki wybranych pojazdów, osłabiono apteczki rozmieszczone na polach bitew, usunięto efekt wstrząsów ekranu i wyeliminowano garść błędów. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj, ponadto deweloper przygotował tabelę z nowymi statystykami broni.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: