Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2016, 20:55

Blizzard na targach gamescom 2016 – nowości w grach Overwatch, Heroes of the Storm i StarCraft II

Firma Blizzard Entertainment ujawniła, co konkretnie przygotowała dla graczy z okazji rozpoczynających się właśnie targów gamescom 2016. Niestety, nie ma mowy o żadnej wielkiej niespodziance.

Rozpiska czasowa transmisji Blizzarda z gamescomu:
  • 0:23 – 4:51: World of Warcraft
  • 4:52 – 8:09: Hearthstone
  • 8:10 – 11:58: Diablo III
  • 11:59 – 15:49: Heroes of the Storm
  • 15:50 – 19:32: StarCraft II
  • 19:33 – 23:21: Overwatch

Zawiodą się ci, którzy liczyli na wielką niespodziankę ze strony firmy Blizzard Entertainment na startujących właśnie targach gamescom 2016. Twórcy World of Warcraft, Diablo, Hearthstone’a, Heroes of the Storm, StarCrafta i Overwatcha zaprezentowali właśnie, co dokładnie przygotowali dla swoich fanów przy okazji tej hucznej imprezy. Niestety, półgodzinna transmisja otwierająca targi stanowiła w znacznej mierze przegląd tego, co działo się z grami „Zamieci” w ostatnich tygodniach. Na nowości liczyć mogą tylko miłośnicy trzech spośród wymienionych wyżej marek – Heroes of the Storm, StarCraft II, Overwatch – a i tak nie ma tu mowy o żadnych spektakularnych zapowiedziach (szczegóły niżej). Kto jest ciekaw, czy naprawdę Blizzard zaprezentował się tak nieciekawie, i kto chce zobaczyć ujawnione materiały w akcji, może obejrzeć powtórkę transmisji:

Heroes of the Storm

13 września MOBA Blizzarda doczeka się wydarzenia Machiny Wojny (ang. Machines of War). W jego ramach do gry trafią m.in. dwie mapy inspirowane serią StarCraft – pierwsza z nich to Placówka na Braxis (można tu znaleźć nadajniki pozwalające napuścić hordę Zergów na nieprzyjaciół), a druga nazywa się Poligon Nuklearny (gracze walczą o rozrzucone po arenie głowice nuklearne, by spuszczać je na głowy przeciwnikom). Nie zabraknie też nowego bohatera – będzie to Alarak, czyli Protoss, który w Heroes of the Storm wystąpi w roli zabójcy walczącego wręcz. Z kolei dwa tygodnie po nim (27 września) do gry zawita Zaria – postać z Overwatcha, która będzie pełniła funkcję wojownika atakującego na dystans. Nie zabraknie też świeżych wierzchowców i skórek. Nowości te zaprezentowano na poniższych zwiastunach:

StarCraft II

Alarak jest również nowością zmierzającą ku grze StarCraft II: Legacy of the Void – będzie on kolejnym grywalnym dowódcą w trybie kooperacyjnym. Mowa tu o postaci, która dysponuje potężnymi umiejętnościami i może sporo zdziałać w pojedynkę – tyle tylko że jest wrażliwa na ataki, więc potrzebuje protekcji ze strony regularnych jednostek. Za jakiś czas pojawi się również świeża misja.

Overwatch

Natomiast dużą nowość przygotowaną przez „Zamieć” na rzecz Overwatcha stanowi świeża mapa – Eichenwalde. Jest to arena do trybów Szturm i Eskorta, osadzona w opuszczonym miasteczku (z zamkiem), które stoi w środku niemieckiej puszczy, nieopodal Stuttgartu. Na razie nie wiadomo, kiedy owa mapa trafi do gry.

Poza tym przypomnijmy, że Blizzard zaplanował na gamescom premierę nowej animacji, która przybliży fanom sylwetkę kolejnej postaci. Skupiający się na robocie Bastionie film o tytule „Ostatni Bastion” zostanie pokazany pojutrze (18 sierpnia) o godzinie 18:00.

Wiele spośród wymienionych wyżej nowości jest dostępnych w grywalnej formie w Kolonii, więc jak widać, obiecywana przez Blizzarda moc targowych atrakcji odnosiła się przede wszystkim do osób, które zamierzają być na gamescomie we własnej osobie (więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszej wcześniejszej wiadomości). Tym samym na ewentualne wielkie niespodzianki i przełomowe zapowiedzi będziemy musieli poczekać do listopadowego BlizzConu.

Blizzard zapowiadał mnóstwo atrakcji na gamescom, więc chyba spodziewaliśmy się czegoś większego… - Blizzard na targach gamescom 2016 – nowości w grach Overwatch, Heroes of the Storm i StarCraft II - wiadomość - 2016-08-17
Blizzard zapowiadał mnóstwo atrakcji na gamescom, więc chyba spodziewaliśmy się czegoś większego…

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej