Blizzard na targach gamescom 2016 – nowości w grach Overwatch, Heroes of the Storm i StarCraft II

Firma Blizzard Entertainment ujawniła, co konkretnie przygotowała dla graczy z okazji rozpoczynających się właśnie targów gamescom 2016. Niestety, nie ma mowy o żadnej wielkiej niespodziance.

Krzysztof Mysiak

Rozpiska czasowa transmisji Blizzarda z gamescomu:
  • 0:23 – 4:51: World of Warcraft
  • 4:52 – 8:09: Hearthstone
  • 8:10 – 11:58: Diablo III
  • 11:59 – 15:49: Heroes of the Storm
  • 15:50 – 19:32: StarCraft II
  • 19:33 – 23:21: Overwatch

Zawiodą się ci, którzy liczyli na wielką niespodziankę ze strony firmy Blizzard Entertainment na startujących właśnie targach gamescom 2016. Twórcy World of Warcraft, Diablo, Hearthstone’a, Heroes of the Storm, StarCrafta i Overwatcha zaprezentowali właśnie, co dokładnie przygotowali dla swoich fanów przy okazji tej hucznej imprezy. Niestety, półgodzinna transmisja otwierająca targi stanowiła w znacznej mierze przegląd tego, co działo się z grami „Zamieci” w ostatnich tygodniach. Na nowości liczyć mogą tylko miłośnicy trzech spośród wymienionych wyżej marek – Heroes of the Storm, StarCraft II, Overwatch – a i tak nie ma tu mowy o żadnych spektakularnych zapowiedziach (szczegóły niżej). Kto jest ciekaw, czy naprawdę Blizzard zaprezentował się tak nieciekawie, i kto chce zobaczyć ujawnione materiały w akcji, może obejrzeć powtórkę transmisji:

Heroes of the Storm

13 września MOBA Blizzarda doczeka się wydarzenia Machiny Wojny (ang. Machines of War). W jego ramach do gry trafią m.in. dwie mapy inspirowane serią StarCraft – pierwsza z nich to Placówka na Braxis (można tu znaleźć nadajniki pozwalające napuścić hordę Zergów na nieprzyjaciół), a druga nazywa się Poligon Nuklearny (gracze walczą o rozrzucone po arenie głowice nuklearne, by spuszczać je na głowy przeciwnikom). Nie zabraknie też nowego bohatera – będzie to Alarak, czyli Protoss, który w Heroes of the Storm wystąpi w roli zabójcy walczącego wręcz. Z kolei dwa tygodnie po nim (27 września) do gry zawita Zaria – postać z Overwatcha, która będzie pełniła funkcję wojownika atakującego na dystans. Nie zabraknie też świeżych wierzchowców i skórek. Nowości te zaprezentowano na poniższych zwiastunach:

StarCraft II

Alarak jest również nowością zmierzającą ku grze StarCraft II: Legacy of the Void – będzie on kolejnym grywalnym dowódcą w trybie kooperacyjnym. Mowa tu o postaci, która dysponuje potężnymi umiejętnościami i może sporo zdziałać w pojedynkę – tyle tylko że jest wrażliwa na ataki, więc potrzebuje protekcji ze strony regularnych jednostek. Za jakiś czas pojawi się również świeża misja.

Overwatch

Natomiast dużą nowość przygotowaną przez „Zamieć” na rzecz Overwatcha stanowi świeża mapa – Eichenwalde. Jest to arena do trybów Szturm i Eskorta, osadzona w opuszczonym miasteczku (z zamkiem), które stoi w środku niemieckiej puszczy, nieopodal Stuttgartu. Na razie nie wiadomo, kiedy owa mapa trafi do gry.

Poza tym przypomnijmy, że Blizzard zaplanował na gamescom premierę nowej animacji, która przybliży fanom sylwetkę kolejnej postaci. Skupiający się na robocie Bastionie film o tytule „Ostatni Bastion” zostanie pokazany pojutrze (18 sierpnia) o godzinie 18:00.

Wiele spośród wymienionych wyżej nowości jest dostępnych w grywalnej formie w Kolonii, więc jak widać, obiecywana przez Blizzarda moc targowych atrakcji odnosiła się przede wszystkim do osób, które zamierzają być na gamescomie we własnej osobie (więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszej wcześniejszej wiadomości). Tym samym na ewentualne wielkie niespodzianki i przełomowe zapowiedzi będziemy musieli poczekać do listopadowego BlizzConu.

Blizzard zapowiadał mnóstwo atrakcji na gamescom, więc chyba spodziewaliśmy się czegoś większego… - Blizzard na targach gamescom 2016 – nowości w grach Overwatch, Heroes of the Storm i StarCraft II - wiadomość - 2016-08-17
Blizzard zapowiadał mnóstwo atrakcji na gamescom, więc chyba spodziewaliśmy się czegoś większego…
StarCraft II: Legacy of the Void

StarCraft II: Legacy of the Void

PC
po premierze

Data wydania: 10 listopada 2015

Informacje o Grze
7.8

GRYOnline

8.6

Gracze

8.7

OpenCritic

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

0

Krzysztof Mysiak

Autor: Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Inne Gry
2016-08-17
07:27

victripius Senator

victripius

Chyba zapomnieli, co to znaczy pokazywać się na targach... Dramat

Komentarz: victripius
2016-08-17
09:58

zanonimizowany779578 Generał

blizzard nigdy nie przywiązuje uwagi tych targów od tego ma własną impreze by zapowiadać największe hity.

Komentarz: zanonimizowany779578
2016-08-17
13:51

AciDrinker Chorąży

AciDrinker

Bezi2598 Ty widzisz kiedy Twoje "newsy" się ukazały ? .....

Co do Blizza to strasznie się przez ostatnie lata rozsiadł rozpasłym dupskiem na swoim tronie wspaniałości, wykutym w łbach fanów przez lata. Teraz dla nich "wielkim wydarzeniem" jest ogłoszenie jakiejś badziewnej skórki, czy też rewersu kart w HS. Teraz blizzard jest wielki tylko ze względu na rozmiar firmy. Jakościowo ich gry to już nie takie cudne perełki jak przed laty. Mimo, że się sprzedają dobrze. Jakość gier spadła, jakość docelowego odbiorcy również.

Komentarz: AciDrinker
2016-08-17
16:54

mikecortez Senator

Tez nie wiem na co liczyliscie...

Osobiscie ciesze sie z nowych map do HotS - czegos zwiazanego z SC mi tam jednak brakowalo... Ciekawe kiedy dadza areny wspomniane na Blizzconie (?). Chyba, ze znowu nie wyjdzie jak z arenami w D3 :P

Komentarz: mikecortez

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl