Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2016, 21:00

Sea of Thieves z pokazami rozgrywki na gamescom 2016

Studio Rare zaprezentowało kolejny gameplay z gry Sea of Thieves. Nie jest to ostatni pokaz produkcji w związku z targami gamescom 2016 - w ciągu następnych dwóch dni twórcy jeszcze kilkukrotnie zaprezentują swoje pirackie MMO w akcji.

Sea of Thieves w skrócie:
  • producent: Rare
  • wydawca: Microsoft Games
  • gatunek: przygodowa gra akcji/MMO
  • platformy sprzętowe: PC (W10), XONE
  • data premiery: 2017 rok
  • inne: humorystyczna produkcja z piratami i kreskówkową grafiką; nacisk na współpracę między graczami; zabawa na lądzie i na pełnym morzu

Choć tegoroczne targi gamescom mają dość nieuporządkowany charakter, gracze nie mogą narzekać na brak nowych informacji. Prezentacje na żywo przygotowali zarówno giganci branży pokroju Blizzarda czy Electronic Arts, jak i pomniejsze studia. Nie zabrakło też możliwości zapoznania się z wieloma tytułami. Również twórcy Sea of Thieves ze studia Rare przewidzieli zaprezentowanie rozgrywki w swoim pirackim MMO, przy czym pierwszy pokaz w serwisie Twitch można było oglądać dzisiaj o godzinie 16:30, a kolejne obędą się jutro oraz pojutrze w godzinach 11:00 oraz 16:30 (plus szósty w czwartek o 21:00). Wypada zaznaczyć, że na wszystkich filmikach zostanie ukazana rozgrywka w tej samej wersji, którą udostępniono w trakcie imprezy E3 2016 w czerwcu, a na oficjalnej stronie gry autorzy zaznaczają, że pokazy nie będą miały charakteru informacyjnego. Innymi słowy, nie ma co zbytnio liczyć na ujawnienie kolejnych szczegółów na temat Sea of Thieves.

Twórcy Sea of Thieves na razie raczą nas bitwami morskimi, ale w pełnej grze nie zabraknie też innych aktywności. - Sea of Thieves z pokazami rozgrywki na gamescom 2016 - wiadomość - 2016-08-17
Twórcy Sea of Thieves na razie raczą nas bitwami morskimi, ale w pełnej grze nie zabraknie też innych aktywności.

Co się tyczy samej rozgrywki, ponownie skupiono się na bitwach morskich, budzących skojarzenia z potyczkami statków powietrznych w Guns of Icarus: Online. Raz jeszcze widoczny jest spory nacisk położony na współpracę załogi, tak w sterowaniu statkiem (ograniczona widoczność gracza za sterem), jak i w trakcie walki z innymi załogami (konieczność ustawienia statku pod odpowiednim kątem, łatanie dziur pojawiających się wraz z kolejnymi trafieniami kul wroga). Do tego schematu dochodzą jednak przeróżne smaczki związane z piracką estetyką tytułu, włącznie z obowiązkowym grogiem i graniem na przeróżnych instrumentach, a także bardziej lub – częściej – mniej udanymi próbami abordażu. Poniżej możecie zobaczyć dodatkowe nagrania z rozgrywki, opublikowane przez kanał YouTube Xbox On oraz serwis Eurogamer.