Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2016, 11:42

autor: Yossarian

Blizzard zaprasza na gamescom - w tym roku rekordowa liczba atrakcji

Firma Blizzard przybliżyła szczegóły swojej obecności na gamescomie za pośrednictwem serwisu Battle.net. Amerykańskie studio szykuje najwięcej atrakcji w historii swojej obecności na niemieckich targach.

Blizzard przygotowuje na targi gamescom 500 stanowisk w Hali 7, na których zagrać będzie można w Overwatch, World of Warcraft, Heroes of the Storm, Diablo i StarCrafta, ale to oczywiście nie koniec atrakcji. Szczegółowy harmonogram dostępny jest w gamescomowym centrum Blizzarda.

Dla fanów World of Warcraft, z okazji premiery najnowszego dodatku zatytuowanego Legion, przygotowana zostanie Legion Cafe – lokal znajdujący się w osobnej lokacji, Gürzenich Köln, „nawiązujący wystrojem do Spaczonego Młota ze świata Azeroth”. Legion Cafe będzie czynna od 17:00 do północy w dniach 18-21 sierpnia. Ponadto na gamescomie wypróbować będzie można nową klasę postaci w WoW-ie, czyli Łowcę Demonów, a najlepsze gildie z gry będą rywalizować na najwyższym poziomie nowego dodatku, Mythic+, na żywo na scenie Blizzarda.

Profesjonalni gracze spotkają się w pokazowych meczach w StarCraft II; podobnie w przypadku Heartstone profesjonaliści i osobistości ze społeczności rozegrają spotkania na scenie Blizzarda. Z okazji 20-lecia serii, zagrać będzie można też we wszystkie trzy części Diablo.

W dniach 17-19 sierpnia, na gamescomowej arenie ESL, odbędzie się europejska część eliminacji do jesiennych mistrzostw Brawlmanii. Można będzie również obejrzeć serię gier między sześcioma drużynami zawodowców i innych wpływowych osób podczas pokazowych, tematycznych meczów.

To ma być największy gamescom w wykonaniu Blizzarda. - Blizzard zaprasza na gamescom - w tym roku rekordowa ilość atrakcji - wiadomość - 2016-08-11
To ma być największy gamescom w wykonaniu Blizzarda.

18 sierpnia (czwartek) o 18:00 będzie miała miejsce światowa premiera najnowszej krótkometrażowej animacji z Overwatch. W dniach 20-21 sierpnia odbędzie się również turniej Overwatch Atlantich Showdown, podczas którego cztery najlepsze zespoły z Europy i USA będą walczyć o swoją część puli wynoszącej 100 tysięcy dolarów.

Oprócz tego tradycyjnie zorganizowane zostaną konkursy i quizy oraz dwie imprezy prowadzone przez Video Games Online – 19 i 20 sierpnia, również o 18:00.

Każdy, kto na gamescom się nie wybiera, będzie mógł śledzić wydarzenia na scenie Blizzarda za pośrednictwem streamów na Blizzard gamescom hub. Tam również, każdego dnia o 21:00, będą ukazywać się dzienne podsumowania.

Targi gamescom rozpoczynają się 17 sierpnia i potrwają do niedzieli 21 sierpnia.