Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 sierpnia 2016, 11:02

Sausage Party, Śmietanka towarzyska - weekendowe premiery filmowe

Latem w kinach dzieją się rzeczy niesamowite - wulgarna animacja dla dorosłych (Sausage Party) zmierzy się z elegancką komedią Woody'ego Allena (Śmietanka towarzyska). A dodatkowo dla chętnych jest jeszcze 6 innych premier.

Sausage Party

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Oto specyficzny film dla specyficznej widowni. Na wierzchu nieszczególnie powalająca animacja z wesoło wyglądającymi postaciami, a w środku wulgaryzmy i bardzo dorosły humor. Historia “parówkowego przyjęcia” wygląda następująco: jedzenie jest obdarzone świadomością, mieszka sobie w sklepie i marzy o jednym – by zostać wybranym przez kupujących i pojechać z nimi do domu. Tam ma czekać zbawienie. Ale w zamian jest horror – ludzie bowiem żywią się jedzeniem, mordując małe marchewki i obierają ze skóry niewinne ziemniaki. Jeśli zwiastuny Was rozbawiły, to do kina iść powinniście. Od strony scenariuszowo-producenckiej za Sausage Party odpowiada ekipa znana z dwóch części Sąsiadów czy doskonałego To już jest koniec, co dla wielu będzie wystarczającą rekomendacją.

 1. Reżyseria: Conrad Vernon, Greg Tiernan
 2. Grają (głosy oryginalne): Seth Rogen, Kristen Wiig, Johah Hill, Michael Cera

Śmietanka towarzyska

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Woody Allen od lat jest wyznacznikiem pewnej filmowej klasy. I nawet jeśli w ostatnich latach bezkrytyczni byli tylko jego najwięksi fani, to ciągle trzeba na tego nienaturalnie kreatywnego filmowca zwracać uwagę. Szczególnie, że ciągle stara się urozmaicać uprawiany przez siebie gatunek filmowy, jakim jest „znerwicowane gadanie o związkach”. Śmietanka towarzyska dzieje się w latach 30-tych i śledzi losy młodego Bobby'ego. Chłopak przyjeżdża do Los Angeles w poszukiwaniu kariery, otrzymuje zatrudnienie u wujka pracującego w przemyśle filmowym i niemal z miejsca się zakochuje. Podobno Allen zrobił przy okazji tego filmu kolejne „the best of”, ale wszystko jest na tyle wdzięczne i zabawne, że po seansie wszyscy wychodzą zadowoleni. No i mistrz w końcu przekonał się do cyfrowej kamery i dynamiczniejszego posługiwania się tym instrumentem, co filmowi wyszło na dobre.

 1. Reżyseria: Woody Allen
 2. Tytuł oryginalny: Café Society
 3. Grają: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Blake Lively, Steve Carell

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Randka na weselu (durnowata, wulgarna, letnia komedia z delikatnym wątkiem romantycznym; grają Zac Efron, Aubrey Plaza, Anna Kendrick),
 2. Mój przyjaciel smok (łącząca pokolenia magia Disneya w natarciu – mały chłopiec przeżył lata w gęstym lesie, bo zakumplował się z futrzastym smokiem),
 3. Zatrzymać (belgijski dramat o parze nastolatków, którzy spodziewają się dziecka),
 4. Nowy świat (trzy filmowe nowele opowiadające o młodych ludziach szukających lepszego świata w Polsce).
 5. Człowiek (trzygodzinny dokumentalny film o ludziach – twórcy zadali 40 pytań 2000 osobom z różnych stron świata).
 6. Barbie: Gwiezdna przygoda (Barbie jako kosmiczna księżniczka; animacja dla koneserów).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej