Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2016, 11:00

autor: Adrian Werner

The Elder Scrolls VI powstanie, ale nieprędko

Przedstawiciel studia Bethesda ostudził nadzieje fanów liczących, że po zakończeniu prac nad dodatkami do Fallouta 4 zespół zajmie się The Elder Scrolls VI. Ten projekt prędzej czy później powstanie, ale obecnie nie znajduje się w produkcji. Wiele wskazuje na to, że następna gra dewelopera może reprezentować nową markę.

Za niecałe trzy tygodnie do sprzedaży trafi Fallout 4: Nuka World, czyli ostatni duży dodatek do zeszłorocznego postapokaliptycznego przeboju studia Bethesda. Nic dziwnego zatem, że fani zaczynają dopytywać o następny projekt zespołu. Wiele wskazuje na to, że nie będzie to szósta odsłona cyklu The Elder Scrolls.

Na kontynuację Skyrima przyjdzie nam długo poczekać. - The Elder Scrolls VI powstanie, ale nieprędko - wiadomość - 2016-08-11
Na kontynuację Skyrima przyjdzie nam długo poczekać.

Dyrektor marketingu firmy, Peter Hines, stwierdził na Twitterze, że choć The Elder Scrolls VI znajduje się w planach studia, to obecnie nie trwają prace nad tym projektem. Nie wiemy, czy oznacza to, że nawet nie ruszyła pre-produkcja, czy też chodzi wyłącznie o tworzenie samej gry.

Hines wytłumaczył proces decyzyjny zespołu w wywiadzie dla serwisu MMORPG.com. Wyjaśnił w nim, że studio Bethesda nie powinno być traktowane niczym automat tylko z dwoma przyciskami, po jednym dla marek Fallout i The Elder Scrolls, które wciskane są naprzemiennie. Zespół wcześniej zajmował się głównie kolejnymi odsłonami The Elder Scrolls, potem postawiono na Fallouta 3, aby rozszerzyć horyzonty deweloperskie zespołu. Obecnie twórcy ponownie mają ochotę na spróbowanie czegoś odmiennego. Hines nie stwierdził tego wprost, ale z jego wypowiedzi wynika, że następnym projektem studia może być nowa marka i dopiero po niej przyjdzie kolej na The Elder Scrolls VI.

Wszyscy zdajemy sobie oczywiście sprawę, że powstanie następnej odsłony cyklu jest tylko kwestią czasu. The Elder Scrolls V: Skyrim sprzedało się w ponad dwudziestu milionach egzemplarzy, stając się tym samym największym przebojem w dorobku studia Bethesda Softworks.

Fani marki nie są zresztą skazani na głodowanie. Wciąż rozwijana jest gra MMORPG The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited, która niedawno otrzymała potężny dodatek Dark Brotherhood, a studio ma w planach sporo atrakcji na przyszły rok.

Ponadto kilka dni temu ruszyła otwarta beta karcianki The Elder Scrolls: Legends i pierwsze wrażenia z niej są bardzo pozytywne. Samo The Elder Scrolls V: Skyrim wciąż jest zresztą dalej rozwijane przez fanów za pomocą modów, a na październik tego roku planowana jest premiera zremasterowanej wersji tego przeboju.

  1. Oficjalna strona marki The Elder Scrolls