Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2016, 10:50

Doom – ponad milion sprzedanych egzemplarzy na Steamie

Nowy Doom sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy na platformie Steam. Tak wynika z danych przedstawionych w serwisie Steam Spy, według których ostatnia produkcja id Software znalazła 1 030 568 nabywców.

Od premiery Dooma minęły już prawie trzy miesiące i na tym etapie można pokusić się o pewne podsumowanie dorobku tej produkcji. Nietrudno zauważyć, że najnowsze dzieło studia id Software odniosło spory sukces, czego potwierdzeniem zdają się być także wyniki na Steamie. Doom przekroczył bowiem barierę miliona sprzedanych egzemplarzy na platformie firmy Valve.

Cyberdemon jest szczęśliwy – po wielu latach ukrywania się w ceniu, w końcu miał okazję pochwalić się swoją nową wyrzutnią rakiet przed milionem osób. - Doom – ponad milion sprzedanych egzemplarzy na Steamie - wiadomość - 2016-08-11
Cyberdemon jest szczęśliwy – po wielu latach ukrywania się w ceniu, w końcu miał okazję pochwalić się swoją nową wyrzutnią rakiet przed milionem osób.

Rezultaty sprzedaży można sprawdzić w serwisie Steamspy, który oprócz całkowitej liczby właścicieli danej produkcji, podaje także ilość graczy ogółem oraz tych, którzy grali w ostatnich dwóch tygodniach. W momencie pisania wiadomości Doom znalazł 1 030 568 nabywców, choć wypróbowały go dopiero 963 244 osoby (co stanowi 93,47%). Oznacza to, że prawie 70 tysięcy użytkowników Steama nie zagrało jeszcze w ostatnią produkcję id Software, choć ma ją już w swojej bibliotece. Porównując to jednak z innymi grami, jest to i tak wysoki procent (dla porównania, Master Levels for Doom II kupiło ponad 414 tysięcy osób, a zagrało w niego 77 681 – 18,76%). W czasie ostatnich 14 dni zanotowano 299 295 graczy (29,04%).

Na wyniki sprzedaży z pewnością wpłynęły liczne promocje, podczas których Doom sprzedawał się bardzo dobrze, jak np. letnia wyprzedaż na Steam czy ostatnie obniżki z okazji imprezy QuakeCon. Wiele wskazuje na to, że rezultaty te mogą jeszcze sporo wzrosnąć, zwłaszcza biorąc pod uwagę przygotowywane dodatki DLC. Firma id Software planuje stworzenie trzech rozszerzeń, które zaoferują nową zawartość do trybu wieloosobowego. Pierwsze z nich, zatytułowane Unto the Evil, miało swoją premierę na początku tego miesiąca, a jego zwiastun możecie sprawdzić poniżej.

Doom – ponad milion sprzedanych egzemplarzy na Steamie - ilustracja #3

Doom to marka legendarna – pierwsza część tej serii stanowi dla wielu osób najlepszą pierwszoosobową strzelankę wszech czasów. Wydany w maju tego roku swoisty reboot serii, nazwany po prostu Doom, zebrał bardzo dobre oceny w recenzjach i stanowi udany restart cyklu. Najnowsza odsłona czerpie garściami z pierwowzoru – mamy tutaj do czynienia z szybką i dynamiczną akcją, połączoną z brutalnymi egzekucjami demonów. Do dyspozycji gracza oddano dobrze znane bronie, takie jak piła łańcucha, dwururka czy legendarne BFG 9000. Gra pojawiła się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.