Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2016, 12:45

Sunset Overdrive na PC uzależniony od zgody Microsoftu

Studio Insomniac Games wyraziło chęć wydania gry Sunset Overdrive na PC. Warunkiem ukazania się pecetowej wersji tej zwariowanej strzelanki TPP jest uzyskanie zgody wydawcy, firmy Microsoft.

Kiedy dwa lata temu pojawiły się pogłoski na temat wydania Sunset Overdrive na PC, Microsoft dość szybko rozwiał nadzieje graczy. Nowa marka studia Insomniac Games (serie Spyro, Ratchet & Clank, Resistance) zadebiutowała w październiku 2014 roku na konsoli Xbox One i z miejsca stała się jednym z najlepszych tytułów ekskluzywnych tej platformy. Lecz chociaż wiele innych produkcji (m.in. Ryse: Son of Rome oraz Dead Rising 3) doczekało się prędzej czy później wydań PC, ani zespół Insomniac, ani też pracownicy giganta z Redmond nie zadeklarowali chęci udostępnienia Sunset Overdrive pecetowcom. Okazuje się jednak, że twórcy najwyraźniej snują takie plany, ale uzależnione są one od zgody Microsoftu. Potwierdzono to dwukrotnie we wpisach na Twitterze, w których przedstawiciel studia jednoznacznie stwierdził, że zespół chętnie zobaczyłby swoją nową markę na PC.

Sunset Overdrive na PC? Możliwe, ale tylko za zgodą wydawcy. - Sunset Overdrive na PC uzależniony od zgody Microsoftu - wiadomość - 2016-09-28
Sunset Overdrive na PC? Możliwe, ale tylko za zgodą wydawcy.

Dlaczego twórcy – posiadający pełne prawa do marki Sunset Overdrive – potrzebują zgody Microsoftu? Według serwisu Gamespot wynika to z jego pozycji jako wydawcy tej konkretnej produkcji, co może dawać firmie decydujący głos w sprawie wydania gry na inne platformy. Tak więc Insomniac może jedynie pokusić się o stworzenie kolejnych odsłon cyklu. Redakcja strony wystosowała prośbę o rozjaśnienie sytuacji do przedstawicieli amerykańskiego koncernu, ale jak dotąd nie otrzymała odpowiedzi.

Sunset Overdrive na PC uzależniony od zgody Microsoftu - ilustracja #2

Sunset Overdrive to gra akcji TPP, w której trafiamy do niedalekiej przyszłości i tytułowego miasta Sunset. Wcielamy się w jednego z nielicznych ocalałych z katastrofy, która w świecie gry przyjęła postać ludzi zmieniających się w mutanty po wypiciu napoju energetyzującego. Rozgrywka skupia się na eksploracji otwartego świata, wypełnianiu misji zlecanych przez rywalizujące frakcje oraz walki z napotkanymi mutantami. Całość charakteryzuje się humorystyczną stylistyką, podkreślaną przez kreskówkową oprawę oraz rozmaite, niekiedy zabawne uzbrojenie.