Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2014, 10:44

Sunset Overdrive - gra akcji na XONE trafi też na PC?

Jak wynika z doniesień z forum NeoGAF, Sunset Overdrive - debiutująca jutro na rynku amerykańskim produkcja studia Insomniac Games, tytuł ekskluzywny na Xboksa One - może z opóźnieniem trafić także na PC.

Sunset Overdrivezapowiedziana podczas zeszłorocznej edycji targów E3 humorystyczna gra akcji – zadebiutuje dopiero jutro, ale już wygląda na to, że ma szanse podzielić los niektórych tytułów ekskluzywnych na Xboksa One. Z doniesień z popularnego forum NeoGAF wynika, że za pewien czas dzieło studia Insomniac Games może trafić także na PC.

Sunset Overdrive - gra akcji Insomniac Games na XONE trafi też na PC? - ilustracja #1

SUNSET OVERDRIVE TO:

  1. humorystyczna gra akcji, stworzona przez doświadczone studio Insomniac Games
  2. produkcja osadzona w niedalekiej, apokaliptycznej przyszłości
  3. akcja oparta na efektownym przemieszczaniu się po otwartym świecie i walce przy użyciu dziwacznych broni
  4. kolorowa, kreskówkowa grafika, stworzona przy użyciu technologii cel-shading
  5. oparty na kooperacji tryb wieloosobowy

Źródłem tych rewelacji jest powyższa reklama, zauważona przez jednego z użytkowników. Widać na niej, że Sunset Overdrive będzie dostępne na Xboksie One oraz PC – mimo że oficjalnie gra ma się ukazać tylko na konsoli Microsoftu. I chociaż Mike Ybarra, przedstawiciel giganta z Redmond, zaprzeczył tym doniesieniom przez Twittera, zapewniając, że nastąpiła zwyczajna pomyłka, trudno nie pozbyć się wrażenia, że coś jest na rzeczy. Ostatecznie produkcja twórców serii Ratchet & Clank nie byłaby pierwszym tytułem ekskluzywnym na Xboksa One, który z opóźnieniem zawitałby także na komputery osobiste – wcześniej tak samo stało się z Ryse: Son of Rome oraz Dead Rising 3. Jest to tym bardziej prawdopodobne ze względu na oceny, jakie Sunset Overdrive zbiera przedpremierowo w zagranicznej prasie.

Te bowiem są bardzo pozytywne: na dzień przed premierą w Stanach Zjednoczonych średnia not gry w serwisie Metacritic utrzymuje się na wysokim poziomie 83/100. Najlepsze recenzje dzieło Insomniac Games zebrało od poważanych portali, takich jak GameInformer, IGN oraz Polygon, które wystawiły mu ocenę 9/10, jednym głosem chwaląc wszechobecny humor oraz dającą mnóstwo frajdy rozgrywkę. Z entuzjastycznego trendu wyłamał się jedynie VideoGamer, który skrytykował powtarzalne misje oraz niezbyt satysfakcjonujące walki. O tym, czy wysokie noty są rzeczywiście uzasadnione, gracze w Stanach Zjednoczonych będą mogli się przekonać już jutro – do Europy gra trafi dopiero w piątek.

Satysfakcjonująca rozgrywka oraz ładna, kolorowa grafika zapewniły Sunset Overdrive uznanie w oczach recenzentów. - Sunset Overdrive - gra akcji Insomniac Games na XONE trafi też na PC? - wiadomość - 2014-10-27
Satysfakcjonująca rozgrywka oraz ładna, kolorowa grafika zapewniły Sunset Overdrive uznanie w oczach recenzentów.
  1. Oficjalna strona internetowa Sunset Overdrive
  2. Oficjalna strona internetowa studia Insomniac Games
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sunset Overdrive

Sunset Overdrive