Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 20:05

autor: Łukasz Szliselman

Sunset Overdrive nową grą twórców serii Ratchet & Clank

Twórcy gier z serii Ratchet & Clank zapowiedzieli Sunset Overdrive - multiplayerową strzelaninę w otwartym świecie. Tytuł wyróżnia komiksowa oprawa, zręcznościowy charakter gry i dużo humoru. Gra ukaże się na ekskluzywnie na konsoli Xbox One.

Sunset Overdrive, czyli parkour w otwartym świecie

Studio Insomniac Games, autorzy zręcznościowego cyklu Ratchet & Clank oraz wydanego niedawno Fuse, ogłosiło nową grę – Sunset Overdrive. Tytuł przeznaczony będzie wyłącznie na Xboksa One. Pierwszy zwiastun produkcji pokazany został podczas dzisiejszej konferencji firmy Microsoft na targach E3. Możecie go obejrzeć poniżej:

Sunset Overdrive zapowiadane jest jako wieloosobowa strzelanina z otwartym światem. W oczy rzuca się duża dynamika rozgrywki – bohater przeskakuje po dachach budynków w błyskawicznym tempie i z nadludzką wręcz zręcznością, strzelając przy okazji do paskudnych potworów. Gra wyróżnia się także mocno komiksową oprawą wizualną i humorystycznym podejściem do tematu. Widać to chociażby wówczas, gdy jedna z postaci rozprawia się z wrogami za pomocą wyrzutni winyli.

Prezes studia, Ted Price, zapewnia, że doświadczenia płynące z rozgrywki będą zmieniać się każdego dnia. Po premierze Sunset Overdrive gra ma być systematycznie uzupełniana o nowe elementy, takie jak broń czy kolejne wyzwania. Wkrótce twórcy powinni sypnąć kolejnymi informacjami na temat produkcji.