Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 20:11

autor: Szymon "Hed" Liebert

Dead Rising 3 zapowiedziany – premiera na Xbox One w tym roku

Dead Rising 3 zostanie wydany pod koniec tego roku ekskluzywnie na konsoli Xbox One. Na konferencji Microsoftu firma Capcom pokazała fragment produkcji, który dowiódł jednego: to stary, dobry Dead Rising z hordami zombie i zwariowanymi rodzajami broni.

Mechanik Nick to bohater Dead Rising 3.

Dead Rising 3:
  • Gra wyjdzie w tym roku ekskluzywnie na Xbox One
  • Fabuła rozgrywa się na 10 lat po Dead Rising 2 i opowiada historię mechanika
  • Trójka będzie nieco poważniejsza, ale nie zabraknie w niej hord zombie i setek rodzajów broni
  • Potwierdzono, że w grze znajdzie się tryb kooperacji dla dwóch osób

Dead Rising 3 został zapowiedziany podczas konferencji firmy Microsoft na targach E3. Produkcja szykowana przez Capcom trafi ekskluzywnie na Xboksa One jeszcze w tym roku. Zaskoczeniem nie będzie, że wcielimy się w niej w niejakiego Nicka, młodego mężczyznę, który będzie musiał walczyć o życie w obliczu inwazji zombie. W prezentacji potwierdzono, że chociaż gra będzie nieco mroczniejsza i poważniejsza od strony wizualnej, pozostanie wierna korzeniom serii.

W trzecim Dead Rising, rozgrywającym się na 10 lat po wydarzeniach z Dead Rising 2, odwiedzimy sporych rozmiarów miasto Los Perdidos, wypełnione po brzegi zombiakami. Bohater gry, młody mechanik Nick Ramos, będzie mógł korzystać z setek improwizowanych rodzajów broni i modyfikować je przy pomocy prostego w użyciu systemu. Fabuła będzie wiązała się między innymi z tajemniczą przeszłością i tatuażem Nicka. Nie zabraknie w niej udziału innych ocalałych.

„Trójka” wprowadzi walki w ciemności, podczas których wykorzystamy latarkę. W krótkim demie pokazano jedną z nowych form ataku zombie – bombardowanie lotnicze. Autorzy kładą nacisk na wykorzystanie pojazdów – te będą odgrywały większą rolę w eksploracji i walce o życie. Dead Rising 3 będzie też wyposażony w dwuosobowy tryb kooperacji z opcją dołączania w dowolnym momencie i elastyczniejszy system zapisywania postępów w grze.

Nie bez znaczenia jest to, że gra po prostu będzie wyglądała znacznie lepiej, co udowodniono w krótkim fragmencie rozgrywki. Jedną z cech poprawionego silnika jest brak ekranów wczytywania. W demie było widać także lepszy system destrukcji. Ponadto, trzeci Dead Rising zostanie zintegrowany ze standardem SmartGlass oraz Kinectem. Jak pisaliśmy, Dead Rising 3 trafi ekskluzywnie na Xboksa One pod koniec roku. Jest możliwe, że chodzi o wyłączność na pewien czas.

Obsługa SmartGlass pozwoli zamienić tablet lub telefon w podręczny palmtop, oferujący szereg dodatków. Za jego pośrednictwem przyzwiemy atak z powietrza, wysłuchamy wprowadzeń do misji i sprawdzimy postępy w danym zadaniu oraz całej grze. Kinect ma wzbogacić doznania w „relacji” z nieumarłymi – zombie będą reagowały na odgłosy dochodzące z naszego pokoju. Autorzy wykorzystają też wykrywanie ruchów do wyplątywania się z objęć potworów i komendy głosowe.

Dead Rising to seria gier akcji o walce z zombie, która zadebiutowała w 2006 roku na Xboksie 360, a później trafiła także na Wii. Kontynuację z 2010 roku Capcom przygotował we współpracy z zachodnim studiem Blue Castle (poprzedzał ją prolog Case Zero). Ta produkcja wyszła na kilku platformach: Xboksie 360, PlayStation 3 oraz PC. Po premierze „dwójki” autorzy marki koncentrowali się na dodatkach (Case West) oraz reedycjach (Off The Record).

  1. Więcej informacji z E3 2013