Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2014, 12:14

autor: Góral

Sunset Overdrive - jedna z lepszych gier na XONE debiutuje w USA

Dziś w Stanach Zjednoczonych zadebiutowała gra Sunset Overdrive na Xboksie One. Tytuł doczekał się wielu recenzji w największych branżowych mediach. Wynika z nich, że studiu Insomniac Games udało się stworzyć jedną z najlepszych produkcji dostępnych wyłącznie na najnowszej konsoli koncernu Microsoft.

Studio Insomniac Games, znane przede wszystkim z serii Ratchet & Clank i Resistance, udostępniło dziś w Stanach Zjednoczonych (w Polsce 31 października) swoją najnowszą produkcję - Sunset Overdrive na konsolę Xbox One. O pierwszych opiniach mediów pisaliśmy wczoraj, przy okazji plotek dotyczących PC-towej wersji gry, teraz warto jednak przyjrzeć się im bliżej, gdyż większość poważanych serwisów internetowych bardzo pochlebnie wypowiada się o zwariowanym sandboksie. Redaktorzy poszczególnych witryn przede wszystkim wychwalają zakręcony, emocjonujący i zabawny model rozgrywki, w którym liczy się ciągłe pozostawanie w ruchu oraz walka z mnóstwem stworów. Ciepłe uczucia wzbudza również przyjemna oprawa graficzna, wesołe podejście do tematu apokalipsy, wolność w sianiu destrukcji itd.

Sunset Overdrive - jedna z lepszych gier na Xboksa One debiutuje w USA - ilustracja #1
Sunset Overdrive w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji
  • Deweloper: Insomniac Games
  • Platformy sprzętowe: Xbox One
  • Data premiery: 28 października (USA), 31 października 2014 roku (Europa)

Jeżeli chodzi o wady, to niektórzy twierdzą, że przeciwnicy szybko zaczynają nudzić, tak samo misje, a znakomity system poruszania się przez wielki nacisk na ciągłe bieganie po ścianach budynków i grindowanie na kablach wysokiego napięcia, z czasem traci swój pierwotny blask. Mimo wszystko wśród recenzentów zdecydowanie przeważają pozytywne opinie, a oceny od 9 wzwyż wystawili przedstawiciele m.in. IGN-u, Polygona czy też Joystiqa. Poniżej znajdziecie kilka z nich:

Przypominam, że w produkcji wcielamy się w jedną z ocalałych osób, starających się przetrwać w mieście opanowanym przez zmutowanych ludzi, którzy przemienili się w bestie po wypiciu napoju energetyzującego OverCharge Delirium XT. Jeżeli ciekawi Was jak Sunset Overdrive sprawdza się w praniu, to zachęcam do obejrzenia powyższego materiału wideo przygotowanego przez ekipę tvgry.pl.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sunset Overdrive

Sunset Overdrive