Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 września 2016, 12:12

autor: Adrian Werner

Silicon Valley: Billionaire - mobilny podbój Doliny Krzemowej rozpoczniemy w październiku

Studio Nanoo poinformowało, że kończy prace nad mobilną strategią Silicon Valley: Billionaire. Gracz obejmie w niej kontrolę nad małym przedsiębiorstwem technologicznym i jego zadaniem będzie przeobrażenie go w potentata branży.

Znane z takich gier jak Dark Sword, Tap Quest czy Exit Hero koreańskie studio Nanoo zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim mobilna strategia ekonomiczna Silicon Valley: Billionaire.

Zgodnie z tytułem, w grze wcielimy się w początkującego biznesmena próbującego stać się najnowszym miliarderem w Dolinie Krzemowej, czyli regionie w południowej Kalifornii, będącym amerykańskim centrum nowych technologii. Zaprezentowane realia zostaną potraktowane z przymrużeniem oka i autorzy zamierzają delikatnie naśmiewać się z wybranej tematyki.

Na początku zabawy założymy własną firmę. Będzie ona skromnym przedsiębiorstwem o niewielkich środkach i naszym zadaniem ma być przeobrażenie jej w prawdziwego potentata trzęsącego całym rynkiem. W tym celu będziemy m.in. zajmowali się rozbudową siedziby. Konieczne okaże się konstruowanie nowych pomieszczeń o różnym przeznaczeniu, a potem ulepszanie ich wnętrz i wyposażenia.

Oczywiście, żadna firma nie zdziała za wiele bez personelu. Dlatego do naszych obowiązków należeć będzie werbowanie pracowników oraz ich szkolenie. Konieczne okaże się także decydowanie o awansach i urlopach, jak również o zwalnianiu nie spełniających oczekiwań podwładnych. Do tego dojdzie zarządzanie stroną finansową. Zadaniem gracza będzie zysk, co wymagać ma odpowiedniego zbilansowania wydatków i przychodów. Pojawi się także opcja inwestowania w cudze projekty.

Wszystko to rozgrywać się będzie w wirtualnym sieciowym świecie, zamieszkanym przez całą społeczność graczy. Autorzy nie zamierzają zmuszać nas do interakcji z obcymi ludźmi, ale chętni będą mogli inwestować w firmy innych użytkowników oraz nawiązywać z nimi różne formy współpracy. Możliwy ma być nawet zakup cudzych przedsiębiorstw.

Silicon Valley: Billionaire zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Premiera zaplanowana została na październik tego roku.

Nanoo – oficjalna strona studia

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Silicon Valley: Billionaire

Silicon Valley: Billionaire