Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2016, 11:30

autor: Adrian Werner

Battlefield 1 - konkrety odnośnie kampanii

Na oficjalnej stronie gry Battlefield 1 opublikowano masę informacji o kampanii fabularnej. Będzie ona miała formę antologii, składającej się z odrębnych opowieści traktujących o różnych postaciach biorących udział w I wojnie światowej.

Wczoraj wieczorem zadebiutował pierwszy zwiastun pokazujący fragmenty kampanii fabularnej w grze Battlefield 1, czyli najnowszej odsłonie przebojowego cyklu studia DICE. Wkrótce potem na oficjalnej stronie pojawił się artykuł, który zdradza sporo konkretów odnośnie trybu dla pojedynczego gracza.

Okazuje się, że kampania będzie mieć postać antologii, składającej się z kilku odrębnych wojennych opowieści, z których każda ma mieć innego bohatera o odmiennym pochodzeniu i umiejętnościach. Gra pozwoli wziąć udział w wielu dużych bitwach, ale sama fabuła skoncentruje się na osobistych przeżyciach postaci, a nie na słynnych wydarzeniach historycznych. Taka konwencja zapewni autorom większą swobodę w ukazywaniu różnych aspektów wojny, bez konieczności wymyślania mało przekonywujących wymówek uzasadniających przerzucanie jednego bohatera pomiędzy różnymi frontami.

Jako przykład podano jedną z opowieści z kampanii zatytułowaną Błoto i krew, która skoncentruje się na załodze brytyjskiego czołgu Mark V. Wcielimy się w młodego żołnierza imieniem Danny Edwards, który dołącza do grupy jako kierowca. Wcześniej był szoferem i jego umiejętności kontrolowania maszyn pancernych pozostawiają wiele do życzenia. Fabuła opowie o jego próbach nadrobienia zaległości i zdobycia zaufania towarzyszy broni.

Battlefield 1 - konkrety odnośnie kampanii - ilustracja #2

Ponadto kampanii nie będziemy oglądali jedynie z oczu bohaterów i pojawią się klasyczne scenki przerywnikowe. Jednocześnie same misje mają zapewniać dużą wolność, podobną do tej z rozgrywek multiplayer. Przykładowo, pojawi się etap, w którym będziemy na pieszo czyścili drogę czołgowi podróżującemu przez spowitą mgłą mapę. Nieprzyjacielską broń przeciwpancerną zniszczymy ładunkami wybuchowymi, ale równie dobrze sprawdzi się podejście skradankowe i eliminowanie wyłącznie wrogich załóg. Po dotarciu do bazy z działami polowymi również będziemy mogli je wysadzić lub przejąć nad nimi kontrolę.

Podczas kampanii spotkamy też kilka słynnych postaci historycznych. W jednej z opowieści wcielimy się w arabską rebeliantkę, której przełożonym będzie sam Lawrence z Arabii. W pewnym momencie otrzyma ona misję przeprowadzenia rekonesansu bazy wroga i wywabienia z ukrycia pancernego pociągu należącego do Imperium Osmańskiego. Tutaj również możliwe będzie podejście skradankowe, jak i postawienie na otwarte konfrontacje.

Przypomnijmy, że Battlefield 1 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra trafi do sprzedaży 21 października tego roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Graliśmy w Battlefield 1 – koń, jaki jest, każdy widzi (zapowiedź)
  3. Battlefield 1 - kompendium wiedzy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.