Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPCPS4
Okładka Super Dungeon Bros (XONE)

Super Dungeon Bros

Ukierunkowana na kooperacyjną rozgrywkę wieloosobową gra zręcznościowa w realiach fantasy, za której powstanie odpowiada ekipa studia React! Games.

Zręcznościowe | fantasy | widok izometryczny | elementy logiczne | multiplayer | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Super Dungeon Bros (XONE)

producent: React! Games

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

1lis2016

PC PS4 XONE

Super Dungeon Bros to kooperacyjna gra akcji, w której zespół maksymalnie czterech graczy trafia do świata pełnego pułapek oraz przeciwników. Jako dzielni rycerze wyposażeni przede wszystkim w swój rozum i zręczność, starają się przedostać do końca każdego poziomu, zbliżając się tym samym do ostatecznego celu. Za produkcję odpowiada studio React! Games.

Rozpoczynając grę, wcielamy się w jednego z czterech średniowiecznych wojaków, należących do najsłynniejszego bractwa niejakiego Smoczego Uniwersytetu. Chcąc pomścić śmierć swojego mentora, ruszamy w niebezpieczny pościg za zabójcą, ale nie omieszkamy przy okazji także odrobinę się wzbogacić, aby opłacić uczelniane czesne. Fabularne motywy drużyny śmiałków nie odgrywają tu jednak głównej roli – w grze chodzi przede wszystkimi o dobrą zabawę. Trzonem rozgrywki jest luźny tryb współpracy, w którym podstawowym zadaniem jest rozwiązywanie logicznych zagadek, unikanie śmiertelnych pułapek oraz wycinanie w pień hord przeciwników. Spora część wyzwań wymaga np. ustawienia czteroosobowej wieży, a pokonanie zalewających nas fal szkieletów często nie jest możliwe bez wspólnego łączenia ataków. Kraina Rökheim, w której toczą się zmagania podlega nieustannym przemianom, dlatego też nigdy nie wiemy, co czeka nas na kolejnej, losowo wybranej mapie. W grze znajduje się także kampania dla pojedynczego gracza, w której możemy wdrożyć się w podstawową mechanikę. Część przedmiotów, które zdobędziemy podczas fabularnej rozgrywki, można później wykorzystać w trybie kooperacyjnym.

Super Dungeon Bros oferuje możliwość wspólnego grania przy wykorzystaniu różnych platform – np. grający na PC mogą dowolnie współpracować z osobami posiadającymi konsole. Tytuł oferuje także wsparcie dla kilku osób grających jednocześnie na tej samej maszynie.

Całość okraszona jest prostą, ale kolorową grafiką w trójwymiarze, którą obserwujemy z izometrycznej perspektywy. Klimatu produkcji dodaje fakt, iż cała ścieżka dźwiękowa jest utrzymana w typowo rockowych klimatach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Super Dungeon Bros

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Super Dungeon Bros

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 3.0 GHz, 4 GB, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti lub lepsza, 2.5 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 740 Ti lub lepsza, 2.5 GB HDD, Windows 7

Wieści ze świata (Lamplight City, Stellar Tactics, Bit.Trip Runner 3, 3on3 FreeStyle, Super Dungeon Bros) 27/9/2016
Wieści ze świata (Lamplight City, Stellar Tactics, Bit.Trip Runner 3, 3on3 FreeStyle, Super Dungeon Bros) 27/9/2016

wiadomość27 września 2016

Dziś piszemy o zapowiedziach przygodówki Lamplight City, RPG-a Stellar Tactics i zręcznościówki Bit.Trip Runner 3 oraz o terminach premier symulatora ulicznej koszykówki 3on3 FreeStyle i kooperacyjnej gry akcji Super Dungeon Bros. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
XONE