Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2015, 16:16

autor: Draug

Wieści ze świata (Mortal Kombat X, Tribes: Ascend, Galactic Civilizations III, The Game Awards 2015) 10/12/2015

Dziś piszemy m.in. o postaciach z Kombat Pack 2 do Mortal Kombat X, pogłoskach o sieciowej grze od studia Rocksteady, wypuszczeniu nowej aktualizacji do Tribes: Ascend, sukcesie gali The Game Awards 2015 oraz patchu 1.5 i DLC do Galactic Civilizations III. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mortal Kombat X – znamy nowe postacie z Kombat Pack 2

Zgodnie z zapowiedziami, niedawno studio NetherRealm ujawniło postacie, o które zostanie wzbogacony Mortal Kombat X wraz z kolejnym pakietem zawartości, nazwanym Kombat Pack 2. Będą to Leatherface (znany z filmowej serii Teksańska masakra piłą mechaniczną), Obcy (z kultowej serii zapoczątkowanej przez Ridleya Scotta), Tri-Borg (cyborg łączący umiejętności Cyraksa, Sektora i Smoke’a) oraz znany z poprzednich odsłon serii Mortal Kombat Bo’ Rai Cho (czempion stylu pijanego mistrza). Wszystkie te postacie zobaczycie na poniższym zwiastunie. Na razie nie wiadomo, kiedy deweloper zacznie je udostępniać (poza tym, że nastąpi to w 2016 roku).

Rocksteady Studios tworzy grę multiplayerową?

Na stronie studia Rocksteady pojawiła się oferta pracy na stanowisko Lead Network Programmer, czyli dla osoby, która ma duże doświadczenie w opracowywaniu gier sieciowych (nadzór nad przynajmniej dwoma udanymi projektami) i byłaby w stanie pokierować zespołem podobnych sobie sieciowych programistów. Trudno powiedzieć, co to dokładnie oznacza, ale prawdopodobne wydaje się, że kolejnym projektem Rocksteady Studios będzie gra nastawiona na zabawę wieloosobową.

Tribes: Ascend z nową zawartością pierwszy raz od dwóch lat

Studio Hi-Rez wypuściło zapowiadaną od kilkunastu tygodni nową aktualizację do sieciowej strzelanki Tribes: Ascend – pierwszą od ponad dwóch lat. Patch 1.1, nazwany Out of the Blue, wprowadził mnóstwo zmian, a przede wszystkim wzbogacił grę o nową zawartość w postaci trzech map, przeznaczonych głównie do zabawy w trybie Capture the Flag. Modyfikacje są tak „dramatyczne”, że konieczne okazało się zresetowanie wszystkich zakupów dokonanych przez graczy wewnątrz gry (oczywiście przy jednoczesnym zwrocie przeznaczonych na nie środków). Szczegółowe informacje o aktualizacji znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (Mortal Kombat X, Rocksteady, Tribes: Ascend, Galactic Civilizations III, The Game Awards 2015) 10/12/2015 - ilustracja #1

The Game Awards 2015 przyciągnęło 2,3 miliona widzów

Geoff Keighley w rozmowie z serwisem Polygon podzielił się podsumowaniem gali The Game Awards 2015 w liczbach. Dwugodzinne wydarzenie oglądało 2,3 miliona widzów, czyli prawie 20 procent więcej niż ubiegłoroczną edycję (wtedy osiągnięto 1,93 miliona). Producent widowiska jest więc zadowolony i deklaruje, że The Game Awards niemal na pewno powróci za rok. Keighley zamierza rozszerzyć formułę plebiscytu o odbywający się równolegle duży turniej e-sportowy. Nasze podsumowanie TGA 2015 – zbierające nagrody i zapowiedzi gier – znajdziecie tutaj.

Galactic Civilizations III – patch 1.5 i DLC Precursor Worlds

Studio Stardock po raz kolejny wzbogaciło kosmiczną strategię Galactic Civilizations III nową zawartością w formie płatnej i bezpłatnej. Za darmo jest patch 1.5, który przede wszystkim rozbudowuje opcje dyplomacji i modyfikuje na różne sposoby mechanikę związaną z zarządzaniem gospodarką – pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Z kolei za 4,99 euro nabyć można DLC Precursor Worlds, które skupia się na tytułowej prastarej rasie Prekursorów, wprowadzając ich opuszczone planety i wydarzenia związane z zakładanymi tam koloniami oraz anomalie Prekursorów.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: