Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Dragon Knight (2015) (WWW)
OkładkaDragon Knight (2015) (WWW)

Dragon Knight (2015) WWW

Dragon Knight to darmowa przeglądarkowa gra MMORPG, w której naszym zadaniem jest uratowanie porwanej i zaciągniętej w głąb legendarnego legowiska potworów księżniczki.

RPG | fantasy | PvP | przeglądarkowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Knight (2015) Premiera WWW

15stycznia2015

producent: Sala Game Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dragon Knight to przeglądarkowa gra MMORPG działająca w systemie free-to-play. Mikropłatności dają możliwość wymiany prawdziwej gotówki na Diamenty (pozwalające na zakup niemal każdego dostępnego przedmiotu) oraz uzyskanie statusu VIP (czyniącego przygodę bardziej płynną pod każdym względem). Płatne ulepszenia zostały jednak dobrze wyważone, dzięki czemu można bez obaw grać bez wydawania pieniędzy. Produkcję opracowało tureckie studio Sala Game, a w swoich założeniach przypomina ona takie tytuły jak Bleach Online czy Ultimate Naruto.

Fabuła i świat

W trakcie przygody przemierzamy krainę fantasy wypełnioną wróżkami, groźnymi monstrami, mistycznymi wojownikami i innymi czarodziejskimi postaciami. Początkowo zadaniem gracza jest uwolnienie znajdującej się w wielkim zagrożeniu księżniczki, jednak wraz z postępem historii angażuje się on w coraz więcej aktywności, które wpływają nie tylko na jego statystyki, ale również przebieg opowieści.

Twórcy wypełnili stworzony przez siebie świat malowniczymi, różnorodnymi pod względem wyglądu i rozległości lokacjami, poczynając od leśnych ruin, przez nadzwyczaj pokaźne zamczyska czy kolorowe miasta, na podniebnych, przepełnionych pastelowymi barwami etapach kończąc. Gracz zwiedzić może każde z tych miejsc i w każdym odnajdzie wiele zadań do wykonania, wrogów do pokonania i innych uczestników zabawy, którzy mogą stać się jego towarzyszami.

Mechanika

Przygodę rozpoczynamy po wyborze jednej z dwóch klas postaci. Dragon Knight pozwala zapoznać się z systemem otrzymywania punktów doświadczenia, sposobem zarządzania ekwipunkiem czy mechaniką walki w krótkim, kilkudziesięciominutowym poziomie wprowadzającym, który zwieńczony zostaje zdobyciem 30. poziomu doświadczenia. Następnie gracz przystąpić może do rozwijania swojego bohatera poprzez wykonywanie zlecanych przez postaci niezależne questów, skupiających się najczęściej na pokonywaniu przeciwników. Walka prowadzona jest w systemie turowym i umożliwia wykorzystywanie pozyskanych w trakcie przygody umiejętności, rzucanie czarów czy prowadzenie ataków bezpośrednich. Każde wygrane starcie wynagradzane jest punktami doświadczenia, złotem, nowymi przedmiotami oraz punktami prestiżu.

Wraz z postępem w rozgrywce, Dragon Knight stanowi coraz większe wyzwanie, dlatego rozsądne okaże się rekrutowanie towarzyszy wspomagających gracza i poniekąd levelujących wraz z nim. Doświadczenie zdobywać można w wielu trybach rozgrywki, m. in. Krypcie (polegającej na eliminowaniu powracających fal wrogów), Próbie Bohatera (będącej starciem z potężnym bossem, którego pokonanie może zająć sporo czasu i wymagać zaangażowania innych graczy), Polowanie na Skarb (oferujące możliwość wykopania cennych przedmiotów) czy na Arenie (potyczki PvP – „gracz kontra gracz”). W grze dostępny jest również tryb autopilota (zwany też „trybem AFK”), dzięki któremu możliwe staje się automatycznie przemierzanie przez herosa świata w poszukiwaniu kolejnych zadań, bez konieczności wykazywania jakiejkolwiek inicjatywy ze strony grającego.

Awans na kolejne poziomy i związane z nim profity (pomijając zwiększenie statystyk) służyć mogą ulepszaniu ekwipunku i wierzchowca bohatera, a także kupowaniu specjalnych zestawów przedmiotów dających dodatkowe korzyści. Ponadto z biegiem czasu wysokolevelowi gracze – jak w każdej szanującej się produkcji MMORPG –mogą łączyć się w potężne gildie, by stawiać czoła bardziej wymagającym wyzwaniom, a także zawierać związki małżeńskie, co skutkuje przyznawaniem im rozmaitych bonusów.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Dragon Knight (2015): Odpowiednia dla każdego wieku.