Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2014, 12:49

autor: luckie

Wieści ze świata (Dying Light, Rise Of The Tomb Raider, The Game Awards 2014) 11/12/2014

Dziś piszemy m.in. o grafice w Dying Light na PlayStation 4, fanowskim mini-serialu nawiązującym do gry Rise Of The Tomb Raider oraz popularności gali The Game Awards 2014. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w piątek, 12.12):

 1. Double Fine Publisher Sale – obniżka cen gier producenta, WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek, 12.12):

 1. EVE Online - Core Starter Pack – obniżka 75% – 4,99 euro (ok. 21 zł), WWW
 2. Twierdza: Krzyżowiec II – obniżka 33% – 23,44 euro (ok. 98 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 15.12) – obniżka cen 78 tytułów, WWW

Dying Light

Maciej Binkowski ze studia Techland potwierdził, że gra Dying Light w wersji na PlayStation 4 będzie działała tylko w 30 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 1080p. Choć pytanie zadane mu na ask.fm dotyczyło bezpośrednio konsoli firmy Sony, niewykluczone, że obniżona płynność dotknie obu wydań na urządzenia nowej generacji. Wstępnie zakładano, że zarówno edycja na PS4, jak i Xboksa One ma być w stanie uzyskać 60 klatek na sekundę. Dying Light ma się ukazać 30 stycznia 2015 roku na PC, PS4 i XONE.

Rise Of The Tomb Raider

Nadchodzącej grze Rise Of The Tomb Raider towarzyszyć ma fanowski mini-serial, tworzony przez amerykańskiego aktora Stephena Lunsforda. Choć nie jest to oficjalny projekt, studio Crystal Dynamics zapewnia jego producentom wsparcie duchowe oraz pomoc w jak najwierniejszym odwzorowaniu postaci i uniwersum serii. Scenariusz weźmie na warsztat wydarzenia sprzed Rise Of The Tomb Raider oraz powstającego filmu. W roli głównej bohaterki wystąpić ma Cambria Edwards, która wcielała się w Larę Croft na potrzeby krótkich filmów promocyjnych gry Tomb Raider. Serial znajduje się obecnie na etapie preprodukcji – nagrywanie zdjęć planowane jest na maj 2015 roku.

The Game Awards 2014

Relację na żywo z odbywającego się w miniony weekend The Game Awards 2014 obejrzało 1,93 miliona osób, co oznacza, że pierwsza edycja nowej gali nagród miała około 75% lepszą oglądalność niż zeszłoroczne VGX (Spike Video Game Awards), które przyciągnęło 1,1 miliona zainteresowanych. Średnio widzowie obejrzeli 28 minut trzygodzinnego wydarzenia i zostawili na czacie ponad 350 tysięcy wiadomości. TGA 2014 to prywatna inicjatywa Geoffa Keighleya, prezentera telewizji Spike, zorganizowana po tym, jak w 2013 roku Spike postanowiło zakończyć dziesięcioletnią tradycję VGX. Ogólnie rzecz biorąc, Keighley jest bardzo zadowolony z samej imprezy oraz jej ogromnej popularności – tym bardziej, że wieści o niej rozchodziły się wyłącznie pocztą pantoflową. Z perspektywy czasu jednak organizator twierdzi, że lepiej byłoby, aby w programie pojawiło się więcej nagród a mniej premier, skracając czas trwania wydarzenia do dwóch godzin.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Skyforge
 2. Boom Ball for Kinect
 3. 1953: NATO vs Warsaw Pact
 4. Godfire: Rise of Prometheus
 5. Clash of Clans
 6. The Room
 7. Rock the Vegas

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Elite: Dangerous zwiastun na premierę
 2. Scrolls zwiastun na premierę
 3. Blackguards 2 dziennik dewelopera #2
 4. Dragon Age: Inkwizycja A word from our fans - trailer
 5. Tekken 7 trailer #2
 6. Total War Battles: Kingdom dziennik dewelopera
 7. Cities: Skylines trailer
 8. Snowcat Simulator trailer
 9. Heroes of Might & Magic III: HD Edition Hydra HD - trailer
 10. World of Warships Rock, Paper, Scissors
 11. Lords of Xulima: A Story of Gods and Humans trailer