Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 grudnia 2015, 14:18

autor: Góral

Xbox One - problemy z kompatybilnością wsteczną

12 listopada Microsoft udostępnił aktualizację Xboksa One, uruchamiając funkcję kompatybilności wstecznej. Okazuje się jednak, że posiadacze najnowszej konsoli mają problemy z pobieraniem gier z Xboksa 360 dostępnych w ramach Games with Gold.

Niestety wsteczna kompatybilność Xboksa One nie działa do końca tak, jak powinna. - Xbox One - problemy z kompatybilnością wsteczną - wiadomość - 2015-12-10
Niestety wsteczna kompatybilność Xboksa One nie działa do końca tak, jak powinna.

W listopadzie firma Microsoft wprowadziła wsteczną kompatybilność na konsoli Xbox One, dzięki czemu możliwe jest uruchamianie gier z Xboksa 360 na nowszym sprzęcie. Nie wszystko jest jednak takie piękne, jak mogłoby się wydawać. Bartek (pozdrawiamy), jeden z naszych czytelników, zgłosił się do nas jeszcze w listopadzie z pewnym problemem. Nie mógł on pobrać na Xboksa One gry DiRT 3 dostępnej w listopadowej ofercie Games With Gold dla użytkowników Xboksa 360, a za sprawą wprowadzonej kompatybilności wstecznej, także dla posiadaczy najnowszej maszyny do grania. Tytuł nie wyświetlał mu się podczas poszukiwań w sklepie bezpośrednio na XOne, a przy próbach ściągnięcia gry przez stronę internetową xbox.com wyskakiwał komunikat o następującej treści:

„ Przepraszam. Ze względu na rodzaj swojego konta, nie możesz zrobić tego typu zakupu w witrynie Xbox.com. Dokończ tę transakcję z konsoli Xbox.”

"Dzięki wstecznej zgodności na konsoli Xbox One dwa razy więcej gier w ofercie Games with Gold" - niestety nie we wszystkich przypadkach. - Xbox One - problemy z kompatybilnością wsteczną - wiadomość - 2015-12-10
"Dzięki wstecznej zgodności na konsoli Xbox One dwa razy więcej gier w ofercie Games with Gold" - niestety nie we wszystkich przypadkach.

Pomoc techniczna Microsoftu poradziła Bartkowi pobranie gry na X360, a następnie na XOne, ale nie jest to normalne rozwiązanie problemu. Podobny błąd pojawił się w przypadku Dungeon Siege III. Napisaliśmy więc do Microsoftu, o co może chodzić, ale według przedstawiciela firmy, wszystko powinno być w porządku i to zapewne jakiś dziwny przypadek. Okazało się jednak, że nie.

Firma przyznała, że faktycznie coś jest na rzeczy i niektórzy użytkownicy Xboksa One muszą najpierw pobrać / kupić grę na Xboksie 360, by móc później korzystać z niej na nowszej konsoli. Związane jest to z błędem systemowym, spowodowanym przez wymóg podpięcia karty kredytowej. Microsoft pracuje już nad rozwiązaniem i miejmy nadzieję, że wkrótce umożliwi kupowanie gier z past-gena bezpośrednio na obecnym sprzęcie. Do tego czasu możecie jednak mieć podobne problemy, co Bartek.