Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 grudnia 2015, 14:18

autor: Góral

Xbox One - problemy z kompatybilnością wsteczną

12 listopada Microsoft udostępnił aktualizację Xboksa One, uruchamiając funkcję kompatybilności wstecznej. Okazuje się jednak, że posiadacze najnowszej konsoli mają problemy z pobieraniem gier z Xboksa 360 dostępnych w ramach Games with Gold.

Niestety wsteczna kompatybilność Xboksa One nie działa do końca tak, jak powinna. - Xbox One - problemy z kompatybilnością wsteczną - wiadomość - 2015-12-10
Niestety wsteczna kompatybilność Xboksa One nie działa do końca tak, jak powinna.

W listopadzie firma Microsoft wprowadziła wsteczną kompatybilność na konsoli Xbox One, dzięki czemu możliwe jest uruchamianie gier z Xboksa 360 na nowszym sprzęcie. Nie wszystko jest jednak takie piękne, jak mogłoby się wydawać. Bartek (pozdrawiamy), jeden z naszych czytelników, zgłosił się do nas jeszcze w listopadzie z pewnym problemem. Nie mógł on pobrać na Xboksa One gry DiRT 3 dostępnej w listopadowej ofercie Games With Gold dla użytkowników Xboksa 360, a za sprawą wprowadzonej kompatybilności wstecznej, także dla posiadaczy najnowszej maszyny do grania. Tytuł nie wyświetlał mu się podczas poszukiwań w sklepie bezpośrednio na XOne, a przy próbach ściągnięcia gry przez stronę internetową xbox.com wyskakiwał komunikat o następującej treści:

„ Przepraszam. Ze względu na rodzaj swojego konta, nie możesz zrobić tego typu zakupu w witrynie Xbox.com. Dokończ tę transakcję z konsoli Xbox.”

"Dzięki wstecznej zgodności na konsoli Xbox One dwa razy więcej gier w ofercie Games with Gold" - niestety nie we wszystkich przypadkach. - Xbox One - problemy z kompatybilnością wsteczną - wiadomość - 2015-12-10
"Dzięki wstecznej zgodności na konsoli Xbox One dwa razy więcej gier w ofercie Games with Gold" - niestety nie we wszystkich przypadkach.

Pomoc techniczna Microsoftu poradziła Bartkowi pobranie gry na X360, a następnie na XOne, ale nie jest to normalne rozwiązanie problemu. Podobny błąd pojawił się w przypadku Dungeon Siege III. Napisaliśmy więc do Microsoftu, o co może chodzić, ale według przedstawiciela firmy, wszystko powinno być w porządku i to zapewne jakiś dziwny przypadek. Okazało się jednak, że nie.

Firma przyznała, że faktycznie coś jest na rzeczy i niektórzy użytkownicy Xboksa One muszą najpierw pobrać / kupić grę na Xboksie 360, by móc później korzystać z niej na nowszej konsoli. Związane jest to z błędem systemowym, spowodowanym przez wymóg podpięcia karty kredytowej. Microsoft pracuje już nad rozwiązaniem i miejmy nadzieję, że wkrótce umożliwi kupowanie gier z past-gena bezpośrednio na obecnym sprzęcie. Do tego czasu możecie jednak mieć podobne problemy, co Bartek.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.