Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiU
Okładka Affordable Space Adventures (WiiU)
OkładkaAffordable Space Adventures (WiiU)

Affordable Space Adventures WiiU

Sympatyczna zręcznościówka, w której sterując małym statkiem kosmicznym przemierzamy obcą planetę, unikając przy tym różnego rodzaju niebezpieczeństw.

Zręcznościowe | science fiction | skradanki | indie | 2.5D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Affordable Space Adventures Premiera WiiU

9kwietnia2015

Nintendo eShop

9kwietnia2015

producent: NapNok Games wydawca: NapNok Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Affordable Space Adventures

Rayman Legends

Mighty No. 9

forma.8

Affordable Space Adventures to klimatyczna gra zręcznościowa, w której sterując małym statkiem kosmicznym przemykamy pomiędzy różnego rodzaju niebezpieczeństwami zagrażającymi nam na eksplorowanej planecie. Tytuł jest efektem współpracy dwóch niezależnych szwedzkich deweloperów. Pierwszym jest jednoosobowe studio Nifflas, znane dzięki grom z serii Knytt. Drugi zespół uczestniczący w produkcji gry to Knap NokGames z Kopenhagi, od lat specjalizujący się w tworzeniu niewielkich tytułów na konsole oraz PC.

Affordable Space Adventure przenosi nas na obcą planetę, pełną różnego rodzaju ruin oraz wciąż aktywnych komputerowych systemów obronnych, pozostawionych przez jej dawnych mieszkańców. Naszym zadaniem jest poznanie tajemnic tego miejsca. Tytuł korzysta z oprawy graficznej przedstawionej w 2.5D. Oznacza to, że akcję obserwujemy na dwuwymiarowym planie, ale wszystkie obiekty w grze wykonano w pełnym trójwymiarze. Podczas zabawy unosimy się w powietrzu, polegając na manewrowych silnikach pojazdu. Wyjątkowo ważną rolę odgrywa gamepad Wii U, na którym wyświetlany jest kokpit statku oraz wiele innych istotnych informacji. Dzięki interfejsowi, obsługiwanemu za pomocą ekranu dotykowego pada, możemy kontrolować systemy maskujące oraz obronne naszego wehikułu. Wykorzystując ich możliwości przekradamy się niezauważenie obok przeciwników oraz unieszkodliwiamy wszelkiego rodzaju pułapki. Gra pozwala na samodzielną rozgrywkę, oferując również tryb kooperacji dla trzech osób.

Strona wizualna została zrealizowana z dużym rozmachem. Na uwagę zasługują zwłaszcza kompleksowe efekty świetlne. Twórcy zadbali o to, by wszystkie lokacje posiadały unikalny charakter i klimat. Dzięki pozostawionym przez tubylców w wielu miejscach symbolom i wskazówkom poznajemy także drugą, dodatkową warstwę przedstawionej historii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-3  

Wymagania wiekowe Affordable Space Adventures: Odpowiednia dla każdego wieku.