Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2016, 17:27

autor: Ender

Zapowiedziano Super Mario Maker 3DS

Nintendo zapowiedziało grę Super Mario Maker w wersji na konsolę 3DS. To przenośna edycja wysoko ocenianego i wydanego na Wii U edytora platformowych poziomów z klasycznych tytułów z serii Super Mario Bros. Produkcja zadebiutuje w sklepach na początku grudnia.

Podczas dzisiejszego programu Nintendo Direct, japoński producent zapowiedział premierę gry Super Mario Maker na konsolę 3DS. Tytuł powinien trafić do sklepów 2 grudnia. To przenośna wersja wysoko ocenianego Super Mario Makera z Wii U, który zadebiutował we wrześniu ubiegłego roku. W trakcie zabawy gracze budują dwuwymiarowe platformowe poziomy z elementów charakterystycznych dla klasycznych gier z serii Super Mario Bros. Proces ich tworzenia jest niezwykle intuicyjny i wykorzystywać będzie dotykowy ekran 3DS-a. Na starcie gracze będą mogli przejść około setki przykładowych leveli, które przygotowane zostały przez deweloperów. Dodatkowo ściągniemy także wybrane przez Nintendo poziomy z wersji na Wii U.

Co prawda kieszonkowa edycja Super Mario Maker zawierać będzie praktycznie wszystkie elementy, które znalazły się w wersji na stacjonarną konsolę Nintendo, ale jej największym mankamentem okazuje się brak interakcji w trybie online. Jedną z wielkich zalet oryginału była możliwość dzielenia się z innymi graczami naszymi własnymi poziomami. W przypadku Super Mario Maker 3DS opcja ta nadal istnieje, ale została ograniczona do kontaktów Street Pass oraz połączenia lokalnego pomiędzy dwoma konsolami. Nowością, łączącą się z tym rozwiązaniem, jest możliwość wysłania w ten sposób niedokończonego poziomu, dzięki czemu znajomi mogą wspólnie budować nowe levele. Nie zastąpi to jednak trybu online, który dla większości fanów marki był największym magnesem i atrakcją.

Twórcy przystosowali interfejs gry do współpracy z dwoma ekranami konsoli - Zapowiedziano Super Mario Maker 3DS  - wiadomość - 2016-09-01
Twórcy przystosowali interfejs gry do współpracy z dwoma ekranami konsoli
  1. Oficjalna strona Nintendo