Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Super Mario Maker 3DS (3DS)

Super Mario Maker 3DS 3DS

Przenośna wersja wielokrotnie nagradzanego edytora, pozwalającego na tworzenie własnych poziomów z gier z serii Super Mario Bros. Podobnie jak miało to miejsce w wydanym przez Nintendo w 2015 roku oryginale, rozgrywka polega na kreacji dwuwymiarowych, platformowych etapów.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Super Mario Maker 3DS (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

2grudnia2016

2grudnia2016

pudełko PL

Super Mario Maker 3DS jest łatwym w użyciu edytorem, który pozwala nam na stworzenie własnych poziomów pochodzących z gier z serii Super Mario Bros. Produkcja jest zmodyfikowaną przenośną wersją oryginału, który ukazał się w 2015 roku na konsoli Wii U. Oryginalny tytuł spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem graczy i krytyków oraz został nominowany do wielu wyróżnień dla gry roku.

Mechanika

W trakcie zabawy gracze budują dwuwymiarowe platformowe poziomy z elementów charakterystycznych dla klasycznych gier z serii Super Mario Bros. Proces ich tworzenia jest niezwykle intuicyjny i wykorzystuje dotykowy ekran 3DS-a. Dzięki przejrzystemu interfejsowi bez problemu wybieramy i umieszczamy w konkretnych miejscach elementy scenografii, takie jak cegły, rury czy wrogowie. Nasze dzieło możemy błyskawicznie przetestować i wprowadzić niezbędne poprawki. Twórcy przygotowali dla graczy także około setki przykładowych leveli. Dodatkowo z internetu ściągnąć możemy także wybrane przez Nintendo poziomy z wersji na Wii U.

W przeciwieństwie do Super Mario Maker na Wii U, przenośna wersja gry nie posiada opcji sieciowych, pozwalających na dzielenie się z innymi osobami przez Internet stworzonymi przez nas leveleami. Funkcjonalność ta została ograniczona do kontaktów Street Pass oraz połączenia lokalnego pomiędzy dwoma konsolami. Nowością, łączącą się z tym rozwiązaniem, jest możliwość wysłania w ten sposób niedokończonego poziomu, dzięki czemu znajomi mogą wspólnie budować nowe poziomy.

Kwestie Techniczne

Program pozwala nam na wykorzystanie dwóch stylów graficznych – oryginalnego, pochodzącego z 8-bitowego Super Mario Bros. oraz stylu HD z gry New Super Mario Bros. U. Tytuł oferuje również wsparcie dla figurek amiibo, które odblokowują nowe skórki dla postaci bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Super Mario Maker 3DS

Klasyfikacja PEGI Super Mario Maker 3DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Zapowiedziano Super Mario Maker 3DS
Zapowiedziano Super Mario Maker 3DS

wiadomość1 września 2016

Nintendo zapowiedziało grę Super Mario Maker w wersji na konsolę 3DS. To przenośna edycja wysoko ocenianego i wydanego na Wii U edytora platformowych poziomów z klasycznych tytułów z serii Super Mario Bros. Produkcja zadebiutuje w sklepach na początku grudnia.