Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2016, 19:04

autor: Ender

Zapowiedziano Pikmin 3DS

Podczas dzisiejszego Nintendo Direct zapowiedziano grę Pikmin 3DS. To pierwsza odsłona serii Pikmin, która zmierza na przenośną konsolę japońskiego koncernu. W przeciwieństwie do poprzedników, tytuł będzie jednak zręcznościową platformówką, w której wydajemy polecenia grupce niewielkich Pikminów.

Dzisiejszy program Nintendo Direct skupiał się na przenośnym 3DS-ie, a Nintendo zapowiedziało w nim kilka produkcji, takich jak Super Mario Maker 3DS. Wśród zaprezentowanych nowości znalazł się także Pikmin 3DS (tytuł tymczasowy), który trafi do graczy w przyszłym roku. To pierwsza kieszonkowa gra ze strategicznej serii Pikmin, która narodziła się w 2001 roku. W przeciwieństwie do poprzedników z GameCube'a lub Wii U, produkcja będzie zręcznościową platformówką zrealizowaną w technice 2.5D, która zachowa jednak wiele charakterystycznych elementów cyklu.

W trakcie rozgrywki w Pikimn 3DS gracze wcielają się w niewielkiego kosmitę Olimara, który eksploruje nieznaną planetę. W tym trudnym zadaniu pomagają bohaterowi kolorowe Pikminy, które może przywoływać dzięki gwizdkowi, a następnie wydawać im rozkazy. Gracze będą pokonywać kolejne poziomy w poszukiwaniu skarbów. Na drodze do naszego celu stają jednak przeciwnicy oraz liczne przeszkody terenowe. Wszystkie przeciwności pokonamy dzięki wiernym towarzyszom. Za pomocą stylusa będziemy mogli rzucać Pikminy w kierunku zagubionego przedmiotu lub wroga. Stworki posiadają kilka różnych kolorów, które sygnalizują ich umiejętności. Żółte Pikminy są np. odporne na elektryczność a niebieskie potrafią pływać pod wodą. W czasie zabawy dysponujemy ograniczoną liczbą towarzyszy, tak więc musimy rozsądnie wydawać im polecenia i reagować szybko na zmieniającą się sytuację. Akcja gry został przedstawiona na dwóch ekranach konsoli, dzięki czemu mamy podgląd na większą część planszy.

Gra będzie wyświetlała plansze na dwóch ekranach. Olimara znajdziemy jednak zawsze na dolnym ekranie dotykowym - Zapowiedziano Pikmin 3DS - wiadomość - 2016-09-01
Gra będzie wyświetlała plansze na dwóch ekranach. Olimara znajdziemy jednak zawsze na dolnym ekranie dotykowym
  1. Oficjalna strona Nintendo