Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Pikmin 3DS (3DS)

Pikmin 3DS 3DS

Platformowa gra zręcznościowa z elementami logicznymi. Pikmin 3DS to pierwsza gra z serii, która trafiła na konsole Nintendo 3DS. Rozgrywka w tej odsłonie różni się mocno od poprzedniczek. Gracze wcielają się w niewielkiego kosmitę Olimara, który eksploruje nieznaną mu planetę.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2.5D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Pikmin 3DS (3DS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

anulowana

Pikmin 3DS na przenośnej konsoli Nintendo 3D to platformowa gra zręcznościowa z elementami logicznymi, wchodząca w skład serii Pikmin. Ten strategiczno-przygodowy cykl narodził się w 2001 roku na konsoli GameCube i w przeciągu lat doczekał się kilku pełnoprawnych odsłon. Pikmin 3DS to pierwsza gra spod szyldu Pikmin, która trafiła na 3DS-a, a także zaadoptowała zupełnie inną formułę i styl zabawy.

Mechanika

Akcja Pikimn 3DS została przedstawiona na dwóch ekranach konsoli, dzięki czemu mamy podgląd na większą część planszy. W trakcie zabawy w gracze wcielają się w niewielkiego kosmitę Olimara, znanego z poprzednich odsłon cyklu,, który eksploruje nieznaną mu planetę. W tym trudnym zadaniu pomagają bohaterowi kolorowe Pikminy. Może on przywoływać je dzięki gwizdkowi, a następnie wydawać im proste rozkazy. Gracze pokonują kolejne poziomy w poszukiwaniu skarbów. Na drodze do celu stają jednak różnorodni przeciwnicy oraz liczne przeszkody terenowe. Wszystkie przeciwności pokonujemy dzięki wiernym towarzyszom. Za pomocą stylusa rzucamy Pikminy w kierunku zagubionego przedmiotu lub wroga. Stworki posiadają kilka różnych kolorów, które sygnalizują ich umiejętności. Żółte Pikminy są np. odporne na elektryczność a niebieskie potrafią pływać pod wodą. W czasie zabawy dysponujemy ograniczoną liczbą towarzyszy, tak więc musimy rozsądnie wydawać im polecenia i reagować szybko na zmieniającą się sytuację.

Kwestie techniczne

Pikimn 3DS oferuje kolorową oprawę graficzną, wykonaną w technice 2.5D. Twórcy nie odeszli od stylu graficznego poprzednich odsłon serii, co powinno zadowolić starych fanów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pikmin 3DS

odpowiednia dla każdego wieku

Zapowiedziano Pikmin 3DS
Zapowiedziano Pikmin 3DS

wiadomość1 września 2016

Podczas dzisiejszego Nintendo Direct zapowiedziano grę Pikmin 3DS. To pierwsza odsłona serii Pikmin, która zmierza na przenośną konsolę japońskiego koncernu. W przeciwieństwie do poprzedników, tytuł będzie jednak zręcznościową platformówką, w której wydajemy polecenia grupce niewielkich Pikminów.