Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2016, 11:52

autor: Góral

Mafia III - czy pójdzie na moim sprzęcie?

Podczas wczorajszej premiery gry Mafia III okazało się, że PC-towa wersja produkcji cierpi na rozmaite problemy techniczne. W związku z tym przyszedł czas na kolejny artykuł z cyklu "Czy pójdzie na moim sprzęcie?".

W kolejnym artykule z cyklu „Czy pójdzie na moim sprzęcie?” pytamy Was o grę Mafia III. Jak zapewne dobrze wiecie wyczekiwana przez wiele osób produkcja zadebiutowała wczoraj na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Ostatnia z wymienionych niestety nie do końca się udała i gracze na Steamie narzekają na rozmaite problemy techniczne oraz słabą optymalizację. W chwili pisania niniejszej wiadomości na około 5,5 tysiąca recenzji ponad 2,5 tysiąca ma negatywny wydźwięk. Zapewne część z Was zakupiła już produkcję studia Hangar 13, więc zachęcamy do podzielenia się z innymi użytkownikami naszego serwisu informacjami o:

 • konfiguracji Waszego PC-ta (procesor, karta grafiki, RAM i system operacyjny),
 • rozdzielczości w jakiej gracie,
 • średniej liczbie klatek animacji, jaką uzyskujecie w trakcie rozgrywki (na Steamie w ustawieniach znajdziecie opcję „Licznik FPS w grze”, którą wystarczy włączyć).

Oczywiście pozostałe uwagi związane ze stroną techniczną trzeciej Mafii są również mile widziane.

Akcja gry Mafia III rozgrywa się w Nowym Bordeaux – wirtualnym odpowiedniku Nowego Orleanu. - Mafia III - czy pójdzie na moim sprzęcie? - wiadomość - 2016-10-08
Akcja gry Mafia III rozgrywa się w Nowym Bordeaux – wirtualnym odpowiedniku Nowego Orleanu.

Wymagania sprzętowe gry Mafia III

Minimalne:

 • Procesor: Intel Core i5-2500K, AMD FX-8120;
 • Karta grafiki: z 2 GB pamięci, układ pokroju NVIDIA GeForce GTX 660, AMD Radeon HD7870;
 • Pamięć: 6 GB RAM;
 • Twardy dysk: 50 GB wolnego miejsca;
 • System operacyjny: Windows 7 64-bit.

Zalecane:

 • Procesor: Intel Core i7-3770, AMD FX 8350 4.0 GHz;
 • Karta grafiki: z 4 GB pamięci, układ pokroju NVIDIA Gefore GTX 780, GeForce GTX 1060, AMD Radeon R9 290X;
 • Pamięć: 8 GB RAM.

Mafia III opowiada o przygodach niejakiego Lincolna Claya – gangstera, który został zdradzony przez włoskiego bossa mafijnego Sala Marcano. Cudem uchodzi on jednak z życiem i postanawia zemścić się na byłym współpracowniku. Jednak z racji, że jest to jedna z najważniejszych osobistości przestępczego świata Nowego Bordeaux, Lincoln musi utworzyć własną organizację, która powoli przejmie władzę w mieście i ostatecznie rozprawi się (albo i nie) z Salem. Produkcja dostępna jest w naszym kraju w polskiej wersji językowej (napisy) na wszystkich docelowych platformach sprzętowych.

Mafia III - czy pójdzie na moim sprzęcie? - ilustracja #3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mafia III

Mafia III